Autor Zpráva
Ferda7
Profil *
Dobrý den,

mám dotaz ohledně legálnosti online filmů, když na jejich přehrávání někdo jen odkazuje a nejsou na jeho serveru, jestli je to legální ? Viděl jsem několik emailů údajně od České protipirátské unie, ale z emailu cpufilm@seznam.cz a na webu mají cpufilm@cpufilm.cz . Jestli ten první email není někdo úpně jiný kdo ničí konkurenci ? Nesetkal ste se stim někdo ??

děkuji za odpověď

Moderátor Chamurappi: Titulek „Dotaz ohledně legálnosti“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
mckay
Ferda7:
Myslím, že pokud video není na tvém serveru a neuploadoval jsi ho na ten web, na který odkazuješ, není to trestné. Spousta lidí ze svých stránek odkazuje na zobrazení videa a nikdo je za to nesoudí. No a k tomu emailu - je pravděpodobnější, že jde o blbý vtípek.
Před otazníkem se nedělá mezera, a jeden obvykle stačí.
Ferda7
Profil *
Taky si právě myslím že je to tak, ale nebyl jsem si jistý.
_es
mckay:
Myslím, že pokud video není na tvém serveru a neuploadoval jsi ho na ten web, na který odkazuješ, není to trestné.
Pokiaľ vedome odkazuješ na obsah, o ktorom vieš, že nie je právne v poriadku, tak to určite trestné je.
Napríklad si dáš na vlastné stránky odkaz: Tu si môžete stiahnuť film ***** a pod.
Zavos
Ferda7
Jak si to vyřešíl???
Chamurappi
Reaguji na Zavose:
Jestli je Ferda7 tatáž osoba jako Mark07 (shodná IP), tak se můžeš mrknout na jeho web, jak to vyřešil.
Zavos
Chamurappi:
Stranka se mi vubec nezobrazi...
Ja zjistil ze je to na 90% š*lin z kinotip.cz. Mam na to dukazy!!!
Zavos
Nakonec sem se spletl... Byl to pracovnik z ceske protipiratske unie!!!
Testament
Profil *
ze by se snizili ke spamovani ? vydirani ?
bobanek
Profil *
Samozrejme od ceske protipiratske unie a reditelky markety prchalove se da cekat vsechno. Od zastrasovani vydirani spamovani az k predvedeni pred soud.
Chamurappi
Reaguji na bobanka:
Však si také jakožto provozovatel kinotip.cz žádné jednání v rukavičkách nezasloužíš.
Hezky
Profil *
Naprosto souhlasím s Chamurappim.
Více také na http://pirati.ben.cz
DoubleThink
Profil *
Hezky:
Více také na http://pirati.ben.cz
Zrovna v tomto ohledu (pirátské beletrie) bych se postavil na stranu pirátů. Knižní nakladatelé jsou, stejně jako hudební vydavatelé, v současném potravinovém řetězci přebyteční a měli by postupně pochcípat hlady.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0