Autor Zpráva
David1256
Profil *
Dobrý den bych se chtěl zeptat, jak je to s autorskými právy webů. Konkrétně našel jsem na internetu jednu webovku, jejíž design se mi líbí. Jak moc ho můžu napodobit, abych neporušoval autorská práva. Můžu alespoň mít stejnou kombinaci pozadí, menu a vlastího obsahu stránky? Pozn. stránka, kterou bych chtěl napodobit - http://zdrojak.root.cz/
Nox
Profil
Takový selský názor - zrovna tento web není imho zpracován nijak výjimečně, spíš dost obecný styl, tak pokud to nebude úplně stejný tak myslim že v pohodě
Naopak to můžeš trochu zlepšit, protože myslim že má rezervy třeba v přehlednosti
nichao
Profil *
V podstatě nemůžeš bez souhlasu autora vyjít z jakéhokoliv "hotového kódu". Stějně tak jako nemůžeš bez souhlasu fotografa předělat fotografii třeba na vektor. Jenže u těch zdrojových kódů to je prostě tak nějak všeobecně hůře dohledatelné a prokazovatelné. Ispirovat hotovým kódem se však můžeš:)
David1256
Profil *
No mně se ani taj o ten kód nejedná, vidím stránku a mám představu, jak bych to zkodoval, ale myslím spíše grafický návrh. Jak hodně od nich můžu převzít grafiku.
nichao
Profil *
David1256:
no tož teda myslím nemožeš:), (neměl bys)
Na všechny grafické prvky se pravděpodobně vztahují autorská práva grafika či fotografa.
To by ti měl říci Photoshop nebo tak. Musíš si zjistit jestli je v Metadata zapsaný Copyright
I) Unknown
II) Copyrighted
Tohle je komplikovaná otázka.

A) Buď se nech inspirovat a vytvoř si podobné grafické prvky sám
B) Používej (placenou, kvaltiní) grafiku a fotografie z Shutterstock.com, Dreamstime.com apod.

A) + B) Budeš profi:)
Railbot
Profil
David1256:
Vybral sis vzor, který není absolutně ničím výjimečný a pokud uděláš web stejného rozložení, tak si toho nikdo ani nevšimne. Už jen z důvodu, že tam prakticky žádná skutečná grafika není, jen obarvené obdélníky, tudíž ukrást nemáš co, inspirovat se můžeš.
ninja
Profil
David1256: Žádná přesná hranice mezi legální inspirací a nelegálním plagiátorstvím neexistuje, je nutné vždy posuzovat každý jendotlivý případ.
David1256
Profil *
Dobře, děkuji za rady.
David1256
Profil *
http://www.unbeatableunity.webzdarma.cz/php.htm tohle mi asi neprojde co? To je asi az moc okopirovany. Názory sem, díky. Původní stránka = www.zdrojak.cz
pavuk
Profil
David1256:
Asi ne, to není inspirace, ale kopie
David1256
Profil *
Takže by mohlo stačit změnění barev ne?
Nox
Profil
David1256:

Z jinýho úhlu pohledu => Kdybys veškerý čas strávený vymýšlením jak udělat nenapadnutelnou kopii dal do vymýšlení vlastního designu, udělal bys líp

To že se ti líbí... podle mě je to momentální věc, webů jsou mraky a mraky hezkých webů které by člověk rád napodobil a nakonec vymyslí vlastní jiný a bude se mu líbit aspoň podobně jak ty předtím a zjistí že to nebylo tak hrozný a aspoň má vlastní věc
David1256
Profil *
Ok asi to tak udělám problém je, že moje kreativita neni zase na tak vysoký úrovni.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0