Autor Zpráva
pavuk
Profil
Zdravím vás,
obrátil se na mně jeden z obchodních kolegů, abych mu pro jeho webovou prezentaci dalších aktivit provedl korektury textů, jejich doplnění, stylistiku a podobně, takovej copywriting.
Nechci na tom vydělat, ale zase to nechci dělat "zapůldarma". Jedná se cca o 30 stránek týkajících se prodeje funkčního oblečení, tedy montérek, overalů, různých vest, čepic a podobně. Na každé stránce jsou zhruba 2 až 3 odstavce textu Lorem ipsum.
Předpokládám že konečnou cenu stanovíme až jestli se to bude líbit a bude to mít nějakej úspěch v ostrým nasazení, ale kolik si říct rámcově?
Díky za případný odpovědi nebo zkušenosti
Tafrob
Profil *
Pokud je text kvalitní tak je to cca. 200,-/NS.
Hitman
Profil
Dle prvního příspěvku bych řekl kolem 50-150 Kč/NS.
pavuk
Profil
Díky, pánové

Hitman: „Dle prvního příspěvku...
Mohl bys to rozvést?
panther
Profil
pavuk:
Mohl bys to rozvést?
možná: mně->mne, takovej->takový, Předpokládám, že, nějakej, případné->případné.

I přesto, že nenabízím copywriting, „ej“ na konci slova za mě na klávesnici nevypadne, to je ale to menší. Ptát se na copywriting a napsat špatně mně/mě a zapomenout na čárku, to je k zamyšlení.

Možná Hitman narážel i na stylistiku, na slovosled, na to já, bohužel, buňky nemám :-)
pavuk
Profil
panther:
Tak jsem to pochopil správně, pokud jsi kopíroval sled Hitmanovo myšlenek, ovšem za osm měsíců co sem píšu, jsem psal vždycky nespisovně a měnit to kvůli jednomu příspěvku by bylo pokrytecký. I nespisovnej jazyk je jazyk, a pokud je gramaticky správnej, a mezi lidma mnohem rozšířenější, sem se mi hodí víc. Tak to vidím já
<ot> Já copywriting nenabízím, kolega o něj požádal sám po přečtení mýho blogu. Jen jsem chtěl znát názory těch zkušenejch</ot>
Marek Prokop
Profil
Pavuku, měl byste si ujasnit, co pro svého známého vlastně chcete dělat. Píšete "korektury textů, jejich doplnění, stylistiku a podobně, takovej copywriting," jenže korektura a copywriting jsou dvě hodně odlišné služby.

* Korektor opravuje gramatiku, pravopis a někdy i základní stylistiku. Nic nového nevymýšlí. Platí se nejčastěji za NS (normostrana = 1800 znaků vč. mezer) a obvyklé ceny jsou v řádu desítek Kč za NS.

* Copywriter vymýšlí, jak produkt prezentovat, aby se co nejlépe prodával. Samotné psaní textu mu zabere většinou jen zlomek z celkového času, a tudíž se cena jeho práce od rozsahu textu obvykle neodvozuje. Po dodatečném přepočtu na normostranu se pohybuje v řádu tisíců Kč, velmi výjimečně může překročit i 10 tis.

Příklad cen zavedeného korektora a zároveň levnějšího copywritera vidíte zde:

http://www.proofreading.cz/cenik/

Na závěr snad jen poznámka k tomuto názoru: "I nespisovnej jazyk je jazyk, a pokud je gramaticky správnej, a mezi lidma mnohem rozšířenější..."

Pavuku, mně se Váš jazyk líbí, ale nepropadejte iluzi, že je nespisovný jazyk mezi lidmi rozšířenější. Není rozšířenější z toho jednoduchého důvodu, že žádný jeden nespisovný jazyk neexistuje. Vy nejspíš píšete pražštinou (středočeštinou, jihočeštinou, ...; z tak krátkých ukázek to nepoznám), která bude připadat trochu divná už východočechům z Pardubic. Moravanům z Brna, Zlína či Ostravy bude připadat divná hodně.

Výhoda spisovného jazyka je v jednotnosti -- všem zní stejně, nikoho moc neruší.
pavuk
Profil
Marek Prokop:
Je moje chyba, že jsem se vyjádřil tak na plocho a ve zkratce, jenže sáhodlouhý vysvětlování toho, co bych měl pro kolegu udělat, by myslím výrazně snížilo šance že to budou diskutující číst. Proto "takovej copywriting". Mimochodem, je to krasličtina...
Díky
Marek Prokop
Profil
Mimochodem, je to krasličtina..

No, původní krasličtina by se musela mnohem víc podobat němčině než češtině, takže to asi bude spíš ta pražština ;-)
pavuk
Profil
Marek Prokop:
Jen to ne!!! :-) Je to krasličtina "současná", původní byla na můj vkus opravdu příliš německá

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0