Autor Zpráva
Janča.K
Profil *
Dobrý den,

nevím kam můj dotaz zařadit, tak ho kdyžtak přesuňte kam patří.
Pro svoji bakalářku jsem vytvořila jednoduchý web (HTML+CSS). Na každé kapitoly by měl být krátký test asi pomocí JS. Jenomže to bych v životě nedokázala naprogramovat. na internetu jsem našla TEST, který by mi úplně moc vyhovoval.
Problém je to, že tam není uvedený autor, takže nevím koho se mám zeptat o svolení, zda můžu použít jeho zdrojový kód. A taky nevím jak to popřípadě ocitovat. Bez svolení autora by to mohlo být nelegalní, ne?
__construct
Profil
Pokiaľ sa nemýlim tak autor stránok je Bubák - opýtaj sa jeho.
happy
Profil
Janča.K:
pokud jde jen o js kód můžeš jej použít. je z časopisu computer 2/05 (jak je uvedeno nahoře na stránce.), pokuď bys stála o originální článek tak zde by mohl jít časopis objednat (stránka 75+) http://www.zive.cz/archivcasopisu/computer.asp?MID=182
html a css kód můžeš stejně jako autor upravit.
Janča.K
Profil *
Chtěla bych ho použít tak jak je na stránkách http://teststranek.kvalitne.cz/. Takže musím citovat zdroj Computer a i Bubáka??
Nebo radši jen lehce pozměnit CSS a psát už jen zdroj Computer?
Z těch stránek bohužel nejde koupit jenom jedno vydání, ale pouze předplatné na celý rok :-(
wolfik
Profil
Jak můžu kontaktovat pana Bubáka, abych se ho mohla zeptat na původní kód z Computer? A co bych měla upravit,a bych to mohla použít a taky jak to správně ocitovat.

edit: ikdyž jsem se příhlásila pod loginem přítele, tak pořád nevidím žádný kontakt na něj
Chamurappi
Profil
Reaguji na Janču.K/wolfika:
Jak můžu kontaktovat pana Bubáka
Bubáka nemusíš hledat, Bubák si najde tebe :-)

Kódy v Computeru i ten Bubákův byly vyrobené na ukázku, počítá se s tím, že si z nich někdo něco vypůjčí.
wolfik
Profil
Chamurappi:
Vypůjčí možná, ale né celé "obšlehne" a bez jakýchkoliv úprav použije ve své bakalářské práci bez správné citace. Spolužačku vyhodili od státnic, protože použila kód, který našla někde na fóru a nezeptala se autora. Nechci mít problémy, ale ten kód se mi líbí a ráda bych ho použila.
Janča.K
Profil *
Radši jsem se odhlásila. Píšu v ženském rodě a mám mužskou přezdívku, to by mohlo být pro Bubáka matoucí :-)
Petr ZZZ
Profil
wolfik:
Jak můžu kontaktovat pana Bubáka
Klikáním. :-) Na své úvodní stránceBubák mj. odkaz na fotky, které nafotil, pod těmi je uvedeno jeho opravdické jméno, a to kliká na stránku s kontaktem.
ninja
Profil
wolfik: Spolužačku vyhodili od státnic, protože použila kód, který našla někde na fóru a nezeptala se autora.

Vidíte, já jsem v diplomce použil desítky citací, autorů jsme se neptal a nic se nestalo. Ono to totiž není potřeba. Stačí úvest autora díla a zdroj, pokud je to možné.
Janča.K
Profil *
Já bych potřebovala vědět, jestli když změním alespoň barvy CSS, stačí když budu citovat ten původní zdroj Computer nebo bych měl citovat i Bubáka, protože to nějak upravil.
Záleží co tam všechno Bubák změnil. Na tom webu píše, že jenom barvy... Škoda že nemám k dispozici původní kód z Computeru.
Petr ZZZ
Profil
Janča.K:

Jde o to, ocitovat zdroj. Tvůj zdroj je Bubák, tak ho tam napiš. Domnívám se, že když napíšeš např.

...kód podle časopisu computer 2/05 fide Bubák (http://teststranek.kvalitne.cz/test/), pozměněno.

- tak by to mělo být v pořádku. Říkáš tím, že originální zdroj je computer 2/05 a tys to našla u Bubáka, kterému (fide) důvěřuješ, že původní zdroj cituje správně.

Jen mám trošku podezření, že nemusí být od věci upozornit tě na rozdíl mezi (legální) citací části díla a (nelegálním) převzetím kompletního díla. Bylo by vhodné, kdybys pozměnila otázky a možná i design testu. Aby se nestalo, že se zkoušející bude ptát, v čem spočívá tvůj přínos, protože bývá dobrým zvykem pro získání akademického titulu pracovat a ne někde něco narychlo opsat. Pozměníš-li znění otázek a design testu, naznačíš tím, že se v kódu orientuješ. Převzetím celého testu 1:1 ukážeš jen, že ovládáš klávesy Ctrl+C a Ctrl+V, což je podle mého skromného odhadu na bakalářku dost málo.

[OT:]
Na každé kapitoly by měl být krátký test...
A kromě toho bych se snažil bakalářku napsat česky. :-)
Janča.K
Profil *
Petr ZZZ:
Dobrý den,
v tom testu si samozřejmě vyměním otázky. Budu tam mít svoje ohledně mé práce. Moje bakalářská práce se zabývá úplně jiným tématem než web. Ten test tam chci pro to, aby si uživatelé mohli ověřit znalosti. Prostě jestli si něco z těch studijních materiálů na webu zapamatovali.
Celý web jsem si vytvořila sama, bez redakčních systémů a různých šablon, takže to snad budu mít přičteno k dobru.
Jenom ten test nedokážu vytvořit.
Janča.K
Profil *
Ještě dotaz :-)
citace generuju přes citace.com

Ten kód od Bubáka je:
e-kniha nebo část e-knihy nebo e-příspěvek nebo e-članek nebo e-akademická práce ? Jsem z toho nějaká zmatená :-)
Taurus
Profil
Zajímavosti, ukázky, testy a pokusy [online]. c2010 [cit. 2010-06-18]. Test HTML a CSS. Dostupné z WWW: <http://teststranek.kvalitne.cz/test/>.

Jedna z možných citací. Jak řekl ninja i Petr, autora se netřeba dotazovat (zvlášť u diplomky, kde je třeba deset stran citací...) a když dílo nepřebíráš celé, ale pozměňuješ, je to v naprostém pořádku.
Bubák
Profil
Petr ZZZ:
Na své úvodní stránce má Bubák mj. odkaz na fotky, které nafotil, pod těmi je uvedeno jeho opravdické jméno, a to kliká na stránku s kontaktem.
To je taky přezdívka, kontakt uvenený na stránce používám zřídka, kdysi mi tam chodilo množství spamu, teď je to sice lepší, ale raději používám jiný kontaktní mail.

Podařilo se mi najít DVD, které bylo příloho časopisu Computer 2/05, původní test (byl zazipovaný, tak jsem to tak nechal) jsem nahrál na http://teststranek.kvalitne.cz/test/test_znalosti.zip

Autor testu není na DVD uveden, ale bude to někdo z redakce. Holt chybí meta tag "author".
Bubák
Profil
Janča.K:
Ten kód od Bubáka je:
Vyšel komentovaný jako "Vystřihovánka" v časopise Computer 2/05 a aby čtenáři nemuseli kód přepisovat, tak byl (zazipovaný) na DVD, které je přílohou časopisu.
Doporučil bych se odvolat na časopis Computer 2/05, strany 75/76, nebo na přiložené DVD.
Janča.K
Profil *
Bubák:
Jééé, strašně moc děkuju za kód. To je vážně originál? Já mám velmi podobné otázky, taky ohledně videa.
Janča.K
Profil *
Bubák:

Dobře, uvedu zdroj časopis Computer. Ještě jednou mnohokrát děkuji.
Petr ZZZ
Profil
Janča.K:
v tom testu si samozřejmě vyměním otázky
Výborně, to mi předtím nebylo jasné. Přeji Ti úspěšné zakončení studia!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0