Autor Zpráva
lopik007
Profil
Zdravím vás. Je nějaký trik, jak získat pravidelné čtenáře blogu, a zároveň i komentující?
nightfish
Profil
Ano, psát zajímavý a nejlépe i originální obsah. Co se komentářů týká, obvykle platí: čím kontroverznější téma, tím více komentářů.
mckay
Profil
Dalším důležitým bodem je správně začlenit Facebook/Twitter (nebo obojí).
Petr ZZZ
Profil
lopik007:
Je nějaký trik, jak získat pravidelné čtenáře blogu, a zároveň i komentující?

Mohl bys klást čtenářům kvízové otázky a kdo správně odpoví, mohl by dostat např. nový počítač. Tím bys mohl získat čtenářů hodně. Můžeš nabízet místo počítače taky třeba žvýkačky, ale tím asi moc brouzdalů nenalákáš.

Nebo si můžeš natisknout 30 letáčků s adresou tvého webu a rozdávat je v návštěvním centru Národního Parku Pohansko, s prosbou, aby si to lidi naťukali do adresního řádku prohlížeče. Kdyby si místo ťukání do řádku ťukali na čelo, ber to s nadhledem a napiš o tom do blogu, třeba to někdo okomentuje.
DoubleThink
Profil *
Petr ZZZ:
Což bude mít krátkodobý účinek, který navíc kompletně vyšumí do ztracena. Blog budou lidi navštěvovat jen za předpokladu, že je bude zajímat obsah.
Petr ZZZ
Profil
DoubleThink:
Přiznám se, že jsem to nemyslel úplně vážně, ale na druhé straně, pokud by web byl zajímavý, koneckonců i kvíz nebo letáčky by byly možnosti, jak na něj upozornit. Po odeznění reklamy pochopitelně klesne i její účinek, ale zase: Pokud by měl web kvalitu, nějaký základ čtenářů by asi zůstal zachován. Nejlepší postup je samozřejmě vytvořit zajímavý web a jakmile je na nějaká klíčová slova reálně vyhledatelný, nejsou k dalšímu vzestupu zapotřebí ani kvízy ani letáčky.
pavuk
Profil
Myslím že je absolutně zbytečný to tady řešit, to co je potřeba pro hojně navštěvovanej web není zatím podle mně v lopik007ovo silách, viz. přehršle jeho prozatimních příspěvků do diskuze, na který upozorňoval už Bubák
stepan
Profil
lopik007:
Nedá mi to, abych neragoval, i když to bude asi nošení dříví do lesa.

Jakube, to co napíši, neberte vůbec ve zlém. Snažím se o nezaujatou konstruktivní kritiku. Snažíte se nalákat čtenáře na svůj blog, tak jsem jej také navštívil, abych si udělal obrázek.

Váš blog bych nemohl číst pravidelně z těchto důvodů:
1) Malé písmo, po chvilce mne z toho bolí oči (které mám jinak v pořádku). Navíc malé nahuštěné bílé písmo na černém pozadí má vysoký kontrast. Není to vůbec příjemné.
2) Text obsahuje gramatické hrubky. Možná jsem pedant, ale prostě mi toto vadí.
3) Text obsahuje typogafické hrubky, jednopísmenné předložky a spojky na konci řádku. Možná jsem pedant, ale prostě mi toto vadí.
4) Text místy nedává smysl nebo je prostě zmatený.

Toto jsou spíše výtky technického charakteru.

5) A teď to nejdůežitější. Chcete psát blog. Máte dojem, že máte světu nebo lidem co říct? Dokázal byste říct, o čem je Váš blog? Podle mne, Váš blog je o tom, co Vás zrovna napadne nebo co zrovna prožíváte. Ale upřímně řečeno, koho asi tak zajímá, že máte nového papuška nebo že jste byl za školou? To může zajímat maximálně Vaše kamarády nebo členy rodiny (případně učitele). Těmito články v životě nemůžete dosáhnout vysoké návštěvnosti. Leda že byste byl nějaká celebrita.

Někdy mám dojem, že celý internet je zaplavený blogy lidí, kteří přičichli k programování webů a své nadšení pro věc prokážou právě zmíněnými blogy. Ale obsah je naprosto zoufalý.

Pište o něčem zajímavém, co může oslovit potenciální čtenáře. Ti se pak dostaví sami.

A na závěr ještě jedna poznámka. Výše zmíněné blogy jsou často dílem velice mladých lidí (řekněme 14-20 let). Nemyslím to vůbec zle, také jsem byl mladý (trochu snad ještě jsem), ale čím může oslovit 16-ti letý mladík studující druhák či třeťák střední školy? Pokud nemá nějaký zvláští talent, tak si myslím, že ničím. Podle mne by takový mladík (nebo slečna) měli mít blogy právě pro své přátelé nebo rodinu a až s věkem, přibývajícími životními zkušenostmi a znalostmi by mohli své blogy více profesionalizovat.

Takže doporučuji volit své cíle úměrné věku a schopnostem.

Držím palce, ať se Vám to povede.
Petr ZZZ
Profil
Podepisuji to, co napsal stepan, a přidávám vykřičník. Jen dodám, že i celebrita musí mít aspoň trochu co říct, jinak to nikdo nebude číst, a naopak, člověk, který nemá světu co říct, se tak snadno nestane celebritou. Čímž netvrdím, že fotbalisté mívají spisovatelský talent, samozřejmě záleží na oboru, všechno platí jen v určitých hranicích.

Lopiku, samozřejmě ti také držím palce, ale opravdu nad tím, co ti píše stepan, zapřemýšlej.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0