Autor Zpráva
Jana
Profil *
Ahoj, potřebovala bych pár obrázků na připravovaný web. Ale nevím, kde je vzít. Hodilo by se mi několik obrázků i na téma facebook. Pls o radu dík
jareso
Profil
Neviem či potrebuješ obrázky zdarma či platené, ale na vyhľadávanie obrázkov v čestine môžeš skúsiť aj moju databázu (na ktorej pracujem - ešte nieje dokončená, ale je funkčná ;-)
http://www.stockphotos.cz
Sú tam zalistované platené obrázky. Napr. platené obrázky na tému facebooku:
http://www.stockphotos.cz/search.php?srh_field=facebook&img_type=1

Ale tiež sú tam aj obrázky zdarma (cca. 80 000+) z mikrofotobanky dreamstime.com (Dreamsime Free Images) + na rozdiel od Dreamstime je ale možné pri hľadaní v týchto obrázkoch používať češtinu – čo je pre niekoho výhoda a je to niečo, čo nieje možné nikde inde (nikde inde totiž nieje zalistovaná kompletná kolekcia Dreamsime Free Images v češtine).
http://www.stockphotos.cz/search.php?srh_field=&img_type=2

Alebo môžeš skúsiť aj iné zdroje samozrejme:

Výbroný zahraničný server s obrázkami zdarma! http://www.sxc.hu
Taktiež aj:
http://www.morguefile.com
http://www.stockvault.net

Zahraničný vyhľadávač všetkých možných free stock fotografí a obrázkov:
http://www.everystockphoto.com

Výborná česká fotobanka http://www.pixmac.cz - kombinuje komerčné fotografie z mnohých (mikro)fotobánk na jednom mieste + obsahuje aj vlastnú kolekciu obrázkov. Taktiež obsahuje aj obrázky zdarma. http://www.pixmac.cz/fotografie-zdarma

Ďalšie platené zahraničné mikrofotobanky (za pár centov až po niekoľko dolárov za foto – záleží od typu predplatného, alebo kreditového balíčka ktorý si kúpiš)

http://www.shutterstock.com
http://www.fotolia.com
http://www.dreamstime.com
http://www.123rf.com
http://www.istockphoto.com
Petr ZZZ
Profil
Jana:
Kde brát obrázky na web?

Odpovím otázkou: „Kde brát texty do sbírky fejetonů?

A odpovím odpovědí: Napsat, nafotit, namalovat. Nebo sehnat někoho, kdo potřebná autorská díla poskytne, ať už za honorář nebo zdarma.

A dovolím si přidat poznámku: Jsem šokován a znechucen, s jakou samozřejmostí někteří lidé očekávají, že fotograf bude pracovat bez nároku na odměnu (viz podobné vlákno Autorská práva - fotografie).

Nikoho nenapadne nutit chemickou továrnu, aby na cokoli poskytla barvy zdarma. Nikoho ani ve snu nenapadne nutit továrnu na papír, aby na cokoli poskytla papír zdarma. Nikoho nenapadne nutit tiskaře, aby tiskl knihu zdarma. Ale zaplatit fotografie, ať už do knihy nebo na web, zeptat se autora na svolení k užití jeho díla, s tím má spousta lidí obrovské problémy. Opravdu nechápu.

Kdo chce dělat web, musí mít co říct. Úplně stejně jako nelze psát knihu, aniž bych věděl o čem. Ptá-li se někdo, kde brát obrázky či texty na web, to mi připadne úplně stejně uhozené, jako kdyby se tiskař ptal, kde vzít obrázky či texty, které by mohl vytisknout, a stěžoval si, že mu je nikdo nechce jen tak dát. Jsou autoři textů i autoři fotografií, a ti dobří svoje díla prodávají, buď sami nebo prostřednictvím agentur. Fotografové i agentury se dají hledat. Třeba Googlem nebo Seznamem. Upozorním, že si potrpí na autorská práva.

Omlouvám se za příkrý tón, pokud Jana obrázky neočekává zdarma (z dotazu mám ovšem spíš opačný dojem).
blo-gros
Profil *
Dovolím si přidat další odkaz, jde o můj web s fotografiemi zdarma, licence Creative commons - uveďte autora: http://freepix.eu/
lionel messi
Profil
blo-gros:
Nabudúce prosím nespamuj, nemyslím si, že Jana ešte stále hľadá zdroj obrázkov.
Taurus
Profil
lionel messi:
Vidíš a já si to hned dal do oblíbených. Příspěvek přeci nemusí pomoci Janě, ale i ostatním.
Chamurappi
Profil
Taurus:
Na druhou stranu blo-gros vytahuje staré vlákno už podruhé. Pokračovat v podobném rozsévání bych mu asi spíš nedoporučil, navzdory několika zjevným polehčujícím okolnostem.
lionel messi
Profil
Taurus:
Příspěvek přeci nemusí pomoci Janě, ale i ostatním.
Máš pravdu, asi som to trošku prehnal.
blo-gros
Profil *
Ok, uznávám, že trochu spamuju a za to se omlouvám, přesto to třeba někdo využije..
Taurus
Profil
Chamurappi:
O tom odkazu jsem nevěděl, potom to chápu. Pardon, lioneli.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0