« 1 2 3 4 5
Autor Zpráva
Petr ZZZ
Profil
_es:
Na právny rozbor je zapotřebí právníka a ani to nemusí znamenat, že konkrétní soudní proces dopadne tak, jak lze podle předcházejícího rozboru očekávat. Ninja tuším (někde jsem to tu kdysi pochytil) právník je, ale bez konkrétního příkladu (ne pouze teoretického popisu) ti asi žádný právník neřekne víc než nezávazné Obecně to legální není, existují ale výjimky ze zákona. Záleží na konkrétním užití, jestli splňuje všechny požadavky.

My zde můžem pouze diskutovat a prezentovat svoje názory. Můj názor a moje naléhavé doporučení zakladateli vlákna a komukoli jinému:

Nevystavuj veřejně dílo jiného bez jeho předchozího výslovného souhlasu!
_es
Profil
Petr ZZZ:
Na právny rozbor je zapotřebí právníka a ani to nemusí znamenat, že konkrétní soudní proces dopadne tak, jak lze podle předcházejícího rozboru očekávat.
Tak potom o čom boli tie jednoznačné silácke vyhlásenia tunajších odborníkov o tom, čo je, alebo nie je nelegálne, keď nie sú tí istí odborníci schopný odpovedať na legálnosť takýchto jednoduchých príkladov?
bez konkrétního příkladu (ne pouze teoretického popisu)
Dal som dostatočne jasný popis, aby bolo jasné, ako bude konkrétny príklad fungovať.
Nevystavuj veřejně dílo jiného…
No len treba ujasniť, čo presne tie slová a celá táto časť toho súvetia v ktorom prípade znamená.
Petr ZZZ
Profil
_es:
Rád ti sdělím můj silácký názor, hoď ten příklad na web. Pokud už na webu dávno je – něco mi říká, že by tomu tak mohlo být – tak sem dej konečně odkaz. Alternativa je nastudovat si nenápadně autorský zákon.
pavuk
Profil
_es:

keď nie sú tí istí odborníci schopný odpovedať na legálnosť takýchto jednoduchých príkladov?

Vědět jak málo jsi bystrej, udělal bych to hned. Svou chybu napravuju ve stejným stylu jako jsou tvoje příspěvky:

Znovu opakuju:
Bez souhlasu autora je veřejné vystavování jeho díla v rozporu s autorským zákonem
z čehož vyplývá že
Bez souhlasu autora je veřejné vystavování jeho díla v rozporu s autorským zákonem
což znamená že
Bez souhlasu autora je veřejné vystavování jeho díla v rozporu s autorským zákonem
čímž je myšleno že
Bez souhlasu autora je veřejné vystavování jeho díla v rozporu s autorským zákonem
protože
Bez souhlasu autora je veřejné vystavování jeho díla v rozporu s autorským zákonem

což pro tohle vlákno znamená
Cizí stránku je v <iframe> možné zobrazit pokud k tomu autor udělí souhlas, nebo je obsah <iframe> viditelně a srozumitelně označen jako dílo jiného autora s odkazem na původní zdroj
z čehož vyplývá že
Cizí stránku je v <iframe> možné zobrazit pokud k tomu autor udělí souhlas, nebo je obsah <iframe> viditelně a srozumitelně označen jako dílo jiného autora s odkazem na původní zdroj
což znamená že
Cizí stránku je v <iframe> možné zobrazit pokud k tomu autor udělí souhlas, nebo je obsah <iframe> viditelně a srozumitelně označen jako dílo jiného autora s odkazem na původní zdroj
čímž je myšleno že
Cizí stránku je v <iframe> možné zobrazit pokud k tomu autor udělí souhlas, nebo je obsah <iframe> viditelně a srozumitelně označen jako dílo jiného autora s odkazem na původní zdroj
protože
Cizí stránku je v <iframe> možné zobrazit pokud k tomu autor udělí souhlas, nebo je obsah <iframe> viditelně a srozumitelně označen jako dílo jiného autora s odkazem na původní zdroj
Výjimky si najdi sám, možná tím pádem poprvý do AZ aspoň nakoukneš
_es
Profil
Petr ZZZ:
Rád ti sdělím můj silácký názor, hoď ten příklad na web.
Nechce sa mi to vyrábať, len niekedy robím rád takéto myšlienkové výtvory.
Je to predsa veľmi jednoduchý príklad - ten, s tým zadávaním adresy myšou.
Netreba podľa mňa na posúdenie legálnosti žiadne doplnenie.
Ak ti na tom príklade niečo nie je jasné, rád to doplním.
_es
Profil
pavuk:
nebo je obsah <iframe> viditelně a srozumitelně označen jako dílo jiného autora s odkazem na původní zdroj.
Takže je teda to vyhľadávanie google so zobrazením v iframe v poriadku.
Takže potom je v poriadku, ak je z nejakého odkazu na nejaký cudzí web zreteľné, že to je naozaj odkaz na cudzí web a otvorí sa v iframe. Veď ten odkaz na pôvodný zdroj tam je tiež.
A potom celkom nechápem o čom celá táto debata bola, citujem zakladateľa vlákna niekde za začiatku:
N.Vít:
> Vždyď to není o nic horší, než obyčejný odkaz.
> Je to jen náhled do jiné stránky navíc s jasně uvedenou zdrojovou adresou.
Takže vlastne aj zakladateľ vlákna vyhovuje tvojej požiadavke.
Petr ZZZ
Profil
pavuk:
…nebo je obsah <iframe> viditelně a srozumitelně označen jako dílo jiného autora s odkazem na původní zdroj
Domnívám se, že i toto je (bez předchozího svolení) porušení AZ, ale pokud se to udělá tak, jako to dělá Google, tak se může stát, ze to autoři budou tolerovat.
_es
Profil
Petr ZZZ:
Domnívám se, že i toto je (bez předchozího svolení) porušení AZ
Nehnevaj pavuka ešte aj ty.:-)
pavuk
Profil
_es:
vyhovuje tvojej požiadavke.
To není můj požadavek.

A potom celkom nechápem o čom celá táto debata bola
Taky jsem nereagoval na N.Víta, ale na tebe a Joea. N.Vítovi už v prvních příspěvcích odpověděli poměrně jasně a srozumitelně Mike8748, Bubák, Ninja i Taurus. To že to nebylo srozuitelný pro vás jsem považoval za chybu přispěvatelů i svojí, i když teď už je jasný že u nich/nás chyba nebyla.

K tomu zbytku nemám co říct (vyjma slov mrtvýho klasika, kterej asi při výuce zkusil svoje "Vanitas vanitatum et omnia vanitas")
Zweistein
Profil
_es:
Nechce sa mi to vyrábať, len niekedy robím rád takéto myšlienkové výtvory.
Jestli nejseš ochotnej to pro obhájení svýho názoru udělat i přes to, že „Je to predsa veľmi jednoduchý príklad“, tak nevim, co tady řešíš.
_es
Profil
pavuk:
už v prvních příspěvcích odpověděli jasně a srozumitelně Mike8748, Bubák, Ninja i Taurus.
To sa mi teda nezdá, že by odpovedali, tak, ako ty, že podľa tvojej interpretácie AZ to legálne je, skôr tvrdili skoro všetci opak, alebo si neboli istí.
_es
Profil
Zweistein:
Jestli nejseš ochotnej to pro obhájení svýho názoru udělat i přes to, že ‚Je to predsa veľmi jednoduchý príklad‘, tak nevim, co tady řešíš.
Teraz už nemusím, viem, že podľa pavukovej interpretácie AZ by to legálne bolo.
pavuk
Profil
Petr ZZZ:
Domnívám se, že i toto je...
já osobně myslím že ne, web umístěnej v iframu vlastně v tomhle případě funguje jako "citace", protože dokud v něm uživatel o svý vůli nezačne procházet, nijak se dílo nevystavuje v komplexnosti, postrádá bez akcí uživatele interaktivitu a kontinualitu, která je u většiny webovejch prezentací základem (a smyslem). Uživatel je jasně srozuměnej s tím, že dílo je umístěný jinde a má jinýho autora. Pokud chce skutečně originál, má tam uvedenej pramen.
pavuk
Profil
_es:
pavuk:
„už v prvních příspěvcích odpověděli jasně a srozumitelně Mike8748, Bubák, Ninja i Taurus.“
To sa mi teda nezdá, že by odpovedali, tak, ako ty, že podľa tvojej interpretácie AZ to legálne je, skôr tvrdili skoro všetci opak, alebo si neboli istí.
Vanitas vanitatum et omnia vanitas...
Petr ZZZ
Profil
Mám pocit, že z toho už všichni začínáme mít halucinace. Tady to pavuk vysvětlil podle mě dobře. Jakmile je nějaký web v iframu, je v něm celý, jedná se o celé dílo a je k tomu nutný souhlas autora webu. Odkaz na zdroj stačí u citátů, citovat lze jen malou část díla, viz 618/2003 Zákon o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom (autorský zákon), § 25:

Bez súhlasu autora možno použiť krátku časť zverejneného diela vo forme citácie v inom diele len na účel recenzie alebo kritiky tohto zverejneného diela alebo na vyučovacie účely, vedeckovýskumné účely alebo umelecké účely. Takéto použitie musí byť v súlade so zvyklosťami a jeho rozsah nesmie presiahnuť rámec odôvodnený účelom citácie. Pri citácii sa musí uviesť meno autora alebo jeho pseudonym, ak nejde o anonymné dielo, alebo meno osoby, pod ktorej menom sa dielo uvádza na verejnosti, ako aj názov diela a prameň. Za takéto použitie nevzniká povinnosť uhradiť autorovi odmenu.
pavuk
Profil
Petr ZZZ:
Petře, už se na to taky vykašli, tahle diskuze už není motivovaná chutí vědět, ale vymejšlet si. Já to vzdal
Zweistein
Profil
Zamknout prosím, _es prej už prozřel a nikdo už nemá sílu sem cokoliv psát.
Petr ZZZ
Profil
Chlapi, kdy dáme to pivo? Já bych se do Prahy mohl dostavit jedině první pátek v říjnu/oktobri; pokud se sraz diskuse bude pojit s WebExpem, tak ten víkend mám jiné povinnosti. Co s tím Brnem? Co ty, _es? Dojel bys do Brna? Rád bych tě poznal, když už jsme si tady takhle hezky měnili názory, ale musím tě varovat, že tě zasypu otázkami ku programování, protože v tom se myslím vyznáš a já se rád vyptávám lidí, kteří rozumí něčemu, čemu já moc nerozumím a zajímá mě to. :)

(Omlouvám se za skluz do jiného tématu a prosím případně pokračovat tam.)
« 1 2 3 4 5

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0