Autor Zpráva
george58
Cca před rokem se mi začaly zvedat statistiky návštěvnosti, říkal jsem si to je fajn..Pak jsem ale zjistil že většina těch lidí chodí ze stejné, už podle názvu podezřelé adresy. Nedalo mi to, provozovatele jsem vypátral a napsal jim email o co se jedná. Bylo mi odpovězeno vpodstatě že mám být rád, že mi dělají reklamu, ti lidé jsou unikátní, ať si zkontroluji, že se jedná o různé IP adresy..opravdu byly různé. Zároveň jsem byl upozorněn, nato, že společnost se nenechá pošpinit, kdybych o nich někde špatně psal. Dal jsem to k ledu. Co bylo zvláštní, chpdilo to vždy na jednu stejnou stránku, za poslední měsíce i 200-300x za den, to už mi bylo podivné, tolik lidí by si určitě na ten výrobek nekliklo. V posledních dnes to začalo chodit z trošilinku jiné URL i na homepage. To už se mi nelíbilo fest. A začal jsem si ukládat jejich pokusy a všechny tyto pokusy jsem začal odkazovat na jinou stránku.

Ze souboru jsem zjistil, že jedna IP adresa se pokusila třeba 3x během 1 sekundy! dostat na můj web, takto by se určitě člověk nechoval. Zároveň jsem tam dal test podle kterého stroj s nějvětší pravděpodobností neprojde a ejhle, jejich pokusy začaly stoupat a stoupat, v tuto chvíli se to pokouší dostat na web i 10x za sekundu.

Takže určitě to nejsou normální uživatelé internetu, ale nějaký sběrací "stroj", který mi vykrádá obsah, či něco s mým webem sleduje.

Připojuji URL ze kterých to chodí:
http://sberdat.sistore.eu/SberDat.aspx?poptavkaId=2c41d5d4-ec49-4d2c-839b-b802b9141d93 - ten kod poptávky může být i jiný ve Vašem případě. Zkontrolujte si, zda Vás taky někdo takto nesleduje..
Tím že jsem to začal blokovat, stouply jejich požadavky, za posledních 20 minut to vytvořilo 11MB dat v souboru s jejich IP adresami apod. cca 28 přístupů za sekundu.

Jak se dá s něma naložit?
tiso
george58: tieto pokusy identifikovať (referer, user_agent, IP, …) a blokovať (vracať správnu HTTP hlavičku, žiaden obsah).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: