Autor Zpráva
ElBunda
Profil *
Dobrý den,
chtěl bych dat film na svoji stránku ale zajimalo by mě jak je to s autorksými právy. Jestli je to povolené či ne? Protože když to tak vemu tak download stranky jako ulozto.cz nebo czshare.cz atd mají plnou filmu ke stažení, a jak řeší autorská práva? Děkuji předem za odpověd. ElBunda
Keeehi
Profil
ElBunda:
Řeší to tak, že prakticky prohlásí, že za obsah nejsou zodpovědní, že si za obsah odpovídá uploader.
Konkrétně to řeší bod 3.8 podmínek servru ulož.to http://img.uloz.to/podminky.pdf

chtěl bych dat film na svoji stránku
Můžeš, pokud tím neporušíš nějaké zákony (nejčastěji autorské). Nelepší je se s majitelem práv toho filmu domluvit. Co js to za film jsi nenapsal, takže blíže nic víc říci nejde.
adamtomas
Profil
narazil jsem na tuto diskuzi a i kdyz je uzavrena prijde mi zajimave to otevrit.

Odkdy muzu davat na web filmy? Neresi se i v CR jiz nekolik pripadu kdyz josu lidi obvineni z toho ze poskytovali filmy na webu?

A prece provozovatel webu je odpovedny za obsah webu a vety si muze davat jake chce. Viz jiz je to starsi kauza myslim ze slo o lupu kde na diskuznim foru hanlive poskozovali nakou realitku myslim prolux a lupa za to musela platit pokutu ...

Moderátor Petr ZZZ: Tvůj projev je špatně srozumitelný. Piš prosím s diakritikou a interpunkcí, forumlju sromuzmitelna souvteeti a nmeprehjazuj pisemka.
Railbot
Profil
adamtomas:
Odkdy muzu davat na web filmy?
Pokud nevlastníš autorská práva, tak nikdy. Jedná se o sdílení a to je trestné.

A prece provozovatel webu je odpovedny za obsah webu a vety si muze davat jake chce.
To není tak úplně pravda. S dobrým právníkem, který sestaví i ty "věty" se dá vykroutit z lecčeho. Zejména v případě, kdy ten obsah přidává uživatel, nikoli majitel/správce serveru.
ninja
Profil
Přečtěte si paragraf 5 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0