Autor Zpráva
7777
Profil
Ahoj keďže predchádzajúca diskusia ohľadne môjho webu http://7777.cekuj.net/ je už mŕtva prosím aby ste mi odpovedali na toto weby s ktorých som čerpal obrázky pre fotokomentáre majú takmer rovnako formulované prehlasenie. Dávam dva príklady:

1.
Téměř všechny tapety na plochu, wallpapers, freefoto byly získány z veřejně dostupných zdrojů a tapetky.com nejsou vlastníky autorských práv k těmto materiálům. Pokud byly poškozeny vaše autorská práva, napište do diskuze vše bude napraveno. Na Tapetky.com najdete: tapety na plochu, wallpapers, freefoto …
2.
Veškeré materiály jsou staženy z volně šiřitelných zdrojů a server srandaweb není vlastníkem autorských práv k těmto materiálům.

Na väčšine webov na Yahoo je to isté v angličtine,Francúštine,španielčine a ruščine. Prekladal som cez google prekladať.
Čo mám teda robiť tvorba Fotokomentárov ma stála kopu úsilia mám si dať podobné prehlásenie na web alebo mám ich zmazať alebo čo mám robiť? V zahraničí na podobnom princípe funguje kopa webov s Fotokomentármy ale to neznamená že nechcem dodržovať autorské právo. Ako by som teda mal konať prosím odpovedzte mi.
Za kladnú odpoveď vopred dakuje 7777.

Moderátor Petr ZZZ: Přesunuto z Problémy v začátcích.
ninja
Profil
Oba body jsou pomatené a zcela irelevantní, je úplně zbytečné je na web umisťovat.

Pokud obsah na web vkládáte vy a ne uživatelé, nesete za něj okamžitě odpovědnost. Pokud nemáte licenci na jejich užití, porošujete zákon a mužete čelit následkům v podobě žaloby.
7777
Profil
Obsah na web vkladajú užívatelia ale aj ja som nejaký obsah vložil z onych dvoch serverov. Najprv na doporučenie že sú voľne šíriteľné a až teraz som sa začal zaújímať odkiaľ obrázky pochádzajú. Ale nieje vlastne krádežou všetko čo je na dnešných blogoch a weboch? Rovnaké obrázky nachádzam na stovkách stránok.
tiso
Profil
7777: čo je a čo nie je krádež je jedna vec, postih niekoho je vec druhá. Zo všetkými sa súdiť nikto nebude, stačí vytrieskať peniaze z tých veľkých (=veľa použitých obrázkov). Kam budeš patriť ty?
7777
Profil
Nemal som nikdy preberať web od FK,Fotokomentáre sú vlastne vždy trestným činom lebo autor stiahne obrázok a pridá vlastný text mám na webe cez 30 000 Fotokomentárov od rôznych užívateľov a teraz posúdte zahraničný web (Nieje môj) jeden z mnohý ktoré pracujú na tomto princípe.
http://www.angelfire.com/anime/next/SCP/C/m.html
ninja
Profil
Pokud jen provozujete službu, která umožňuje uživatelům vkládat obsah, je situace zcela odlišná, než když obsah vkládáte sám.

Prostudujte si § 5 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0