Autor Zpráva
ybznek
Profil
Ahoj,
dělám teď takový prográmek, co stahuje hudbu z různých serverů (není to P2P, ani nic nesdílí)
v programu je viditelné, z jakého serveru se hudba stahuje a jakou službou byla vyhledána
Dá se tohle brát, jako (nelegální) poskytování hudby, nebo je to zcela legální a můžu takto tento program vpustit do světa?

Děkuji za odpověď.
Taurus
Profil
Aby šlo o legální postup, muselo by jít o hudbu, kterou lze na internetu volně stahovat a na zdrojové stránce navíc musí být viditelné tlačítko pro stažení hudby. V opačném případě se považuje takový postup za pokus o prolomení ochrany proti stažení.
ybznek
Profil
Taurus:
dík,

ale:
pokud jde hudba volně poslouchat a klikneš na poslechnout, otevře se ti přehrávač, který hudbu stáhne do temp a pak spustí, tak to se nepočítá, jako stažení? ale pokud se to stáhne do složky s hubou, tak to stažení je?
není to hloupost? - promiň, jestli to vyznělo, že chci rejpat
Taurus
Profil
Ne, je to naopak dobrá otázka :-) Temp je dočasná složka a prostředek, jak zobrazovat data v prohlížeči, k čemuž se dá nahlížet trochu jinak. Už si to přesně nepamatuju, ale na takové věci je taky myšleno. Buď to bude tady: http://is.muni.cz/do/1499/el/seminare/index.html nebo to bylo na jiné přednášce, kterou na videu asi nenajdu.
ybznek
Profil
Taurus:
dík, kouknu na to :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0