Autor Zpráva
David123
Profil *
Ahoj, dnes jsem hledal informace o licencích, jejich typech apod. - narazil jsem na otázku: Co když vytvořím dílo (program), to si dám například na web a bude tam na něj odkaz? A o licenci ani ťuk. Vím že ten program je autorské dílo - pokud jsem neuvedl pod jakou může být šířen licencí znamená to automaticky že nesmí být šířen? Uživatelé si ho budou moci pouze stáhnout z mého webu a už ho nebudou moci dál kopírovat? Chápu to správně? A pokud ano je nějaká "výchozí" licence která říká co ten člověk s tím dílem (programem) může dál dělat, pokud jsem já licenci neuvedl? Nebo na to pamatuje nějakým způsobem autorský zákon? Omluvte mě, jestli vám přijde tento dotaz hloupý :-)
Petr ZZZ
Profil
Za jakých okolností a v jakém rozsahu lze cizí dílo užívat, nebo citovat část cizího díla i bez předchozího souhlasu autora, se dočteš v autorském zákonu. Některé detaily licencí ponechává autorský zákon vůli autora – autor má dle autorského zákona možnost určitá použití zakázat, která by jinak byla "defaultně" dovolená. Všeobecně je lepší souhlas autora mít.
ninja
Profil
David123: Výchozí stav je takový, že 3. osoba může dílo využít jen dle zákonem stanovených vyjímek, pokud autor licenci nerozšíří na další formy užití. To může udělat zcela jednoznačně přímým uvedením, ale i jinak, nepřímo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0