Autor Zpráva
Petmar
Profil *
Chtěl dělat weby za peníze, tak jsem nějak brouzdal tady po jpw a po internetu a zjistil jsem pár informací, jak by to mohlo asi probíhat. Mohli byste mě kdyžtak opravit, co jsem špatně pochopil?
1) Nejlepší varianta se zdá smlova o dílo, jelikož si tím budu pouze přivydělávat. ŽL se mi nevyplatí.
2) Abych mohl smlouvu o dílo uzavřít, musím si dojít na finanční úřad vyřídit DIČ.
3) Poté už chci tedy někomu nabídnout vytvoření webu, tzn. sepíšu s ním smlouvu o dílo
4) On jako příjemce smlouvy odvede státu daň, já nikoliv. (Jestli jsem to z internetu dobře pochopil.)
ninja
Profil
Petmar: Pokud vytvoříte jeden web, nemusíte se ani registrovat na FÚ a mít DIČ. Stačí smlouva o dílo. Daň odvede buď přímo objednavatel (pokud bude práce do tuším 3000 Kč), nebo vy daňovém přiznání fyzických osob. Hlavní výhoda registrace na FÚ je možnost vystavit fakturu. Daň pak odvátíte vy, pokud je potřeba.
Petmar
Profil *
ninja:
Takže stačí s někým sepsat smlouvu o dílo a pokud to je do 3000kč, tak se o daně nemusím starat. A ty 3000kč, to jako za jedno dílo nebo za rok?
ninja
Profil
Petmar: Objednavatel musí samozřejmě vědět a souhlasit, že daň odvede on. Mýslím že je to limit na rok, ale jist si nejsem, zajímal jsme se o to naposledy před 10 lety. Registrace na FÚ nic nestojí a sepsat daňové přiznání je práce na půl hodiny ročně...
Petmar
Profil *
Ok, takže mi tedy stačí DIČ, poté mohu sepsat smlouvu o dílo a daně odvedu v daňovém přiznání. A ještě jedna otázka, jak je to se zdravotním a sociálním pojištěním, to také platím pokud mám DIČ?
ninja
Profil
Zaleží jestli je to vaše hlavní nebo jen vedlejší, příležitostná činnost.
Petmar
Profil *
Příležitostná činnost, jsem student.
Mistr
Profil
Petmar:
Na ekonomické věci byl dobrý web Jak podnikat.cz - zkus položit své dotazy tam. Možná na ně dostaneš fundované odpovědi (aniž bych teď chtěl vědomosti a životní zkušenosti kolegy ninjy jakkoliv snižovat).
Petmar
Profil *
Mistr:
zkus položit své dotazy tam
Možná jsem si toho nevšiml, ale je na tom web nějaké fórum nebo tak něco, kde bych se mohl zeptat? Mě připadá, že tam je jen souhrn faktů.
Petmar
Profil *
Už jsem to našel - http://diskuse2.jakpodnikat.cz/ - přehlédl jsem ten odkaz nějak.
Petmar
Profil *
Jelikož mi na webu jakpodnikat.cz delší dobu nikdo neodpověděl, sháněl jsem pořád čím dál víc informací na internetu a zjistil jsem, že zdravotní a sociální pojištění odvádět nemusím ze smlouvy o dílo a taky jsem zjistil, že pokud mám příjmy ročně do 20 000kč, jsem zproštěn daně. Ale pořád mi vrtá hlavou jedno. Když se zaregistruji jako plátce daně na finančním úřadě(DIČ), tak tam jako jen tak můžu být registrován a nic jim neodvádět, ať už peníze nebo nějaké papíry?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0