Autor Zpráva
adamtomas
Profil
Chci se zeptat, jaké informace můžu na webu uvádět o firmě? Koupil jsem katalog firem a chci mít jasno.

Jedná se o to, že v mém zájmu je samozřejmě pro uživatele mít všechny (nejlépe) firmy na webu. Nicméně někteří chtějí smazat (většinou z různých předsudků).

Nicméně když teď vezmu jiný příklad a to například server nečestne.cz, tak tam či na desítkách různých blogů většinou kritizující práci firmy také vkládají firemní údaje a ještě negativně hodnotí (špiní) firmu.

Tzn. otázka zní: Mohu v katalogu firem zveřejnit firmu?

Protože předpokládám že ano, tak jaké údaje mohu a jaké nemohu? Je správný předpoklad, že mohu zveřejnit oficiální název, ico, adresu dle OR či RZP? Ale už nemůžu například email, protože ten spadá do osobních údajů?

Moderátor Petr ZZZ:
1. Titulek „Zařazení firem“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
2. Opraveno 60 chyb (diakritika, interpunkce, vynechané či všelijak zpřeházené znaky, malá písmena na začátku vět). Příště piš prosím pečlivěji – máš mnoho čtenářů, měl bys na ně brát ohled.
Railbot
Profil
Můžete cokoli, co je veřejně přístupné, třeba i ten e-mail.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0