Autor Zpráva
MichalMajer
Profil
Zdravím,

klient chce zobrazovat na webu produkty s cenou bez DPH a pravděpodobně i celou dobu při procházení různými kroky objednávky. Je právně v pořádku, aby se kupující dozvěděl konečnou částku až při placení faktury, nebo mám svého klienta upozornit, že poznámka "Ceny jsou uvedeny bez DPH" nestačí?

Díky za rady, Michal.
Railbot
Profil
Není povinné uvádět ceny včetně DPH, ovšem pokud by se zákazník celkovou cenu dozvěděl až při placení je to jasný pokus uvést jej v omyl. Je dobrým zvykem na DPH upozornit a počítat s ním již v krocích objednávky (k tomu viditelná notička o cenách bez DPH je samozřejmostí), ale to je spíš poučka mířená pro klienta. Doporučuji dát klientovi k přečtení např. http://www.profit.cz/clanek/ceny-zboziradeji-s-dph.aspx

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0