Autor Zpráva
xlifer
Profil
Jaký máte názor na publikování informací z webu přes RSS kanály?

Přemýšlím zda RSS nemůže přinést taky odvrácenou stranu mince - snížení návštevnosti webu.
Pokud si nastavím kanál RSS na web na kterém vysílájí RSS informace, tak mi stačí shlédhnout pouze nadpisy, resp. obsah čtěčky RSS, a když mě to nezaujme, tak nemusím na web vůbec chodit. Pokud web na který chodím často RSS mít nebude, tak se vždy zajdu podívat "osobně" :-) a některé informace, které jsou publikovány přes RSS kde nemají třeba obrázek a na webu mají, mě můžou při "osobní" návštěvě nakonec zaujmout...

Jsou to názory a úvahy do diskuze...
xmark
Profil
xlifer:
Pokud web na který chodím často RSS mít nebude, tak se vždy zajdu podívat "osobně"
... a když to udělám třikrát a zajímavý obsah nenajdu, chodit přestanu.
Marek Prokop
Profil
Jde o počet. Já chodím sám od sebe pravidelně na 3-4 weby, přes RSS jich sleduji pár set. Někdo jiný může pravidelně chodit na víc webů bez RSS, ale ten počet bude vždy omezený a tím pádem bude i menší pravděpodobnost, že se zrovna Váš web dostane do výběru.

Další věc samozřejmě je, zda Vám jde především o návštěvnost, nebo o šíření myšlenek (tj. čtenost). První bývá důležité např. pro větší magazíny žijící z bannerové reklamy, druhé pro menší osobní weby, blogy, nekomerční projekty, nebo naopak firemní a e-commerce weby.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0