Autor Zpráva
brudy
Profil *
Dobrý den, nevím jestli píšu do správné sekce, ale nějak sem nevěděl kam s tím.
Chtěl bych se zeptat jestli znáte nějakou banku s vlastním API, no nemyslím tím úplně API potřebuju spíš aby mi vždy po převudu na můj účet od někoho přišel GET požadavek na můj web v nějakým podobným tvaru:
mujweb.cz/prachy.php?obnos=2000&mena=kč&var_sim=2398278

Předem děkuji za odpovědi.
Joker
brudy:
nevím jestli píšu do správné sekce
Asi ne, ale momentálně se nemůžu rozhodnout kam by to patřilo :-)

Nevím která banka by uměla tohle, ale šlo by to myslím obejít: Většina bank (snad) umí zasílat informaci o příchozí platbě na e-mail, někde si dokonce jde nastavit i znění té zprávy.
Takže by šlo si nastavit e-mail při příchozí platbě a na druhé straně reagovat na přijetí zprávy.
brudy
Profil *
No o tom sem trošku taky přemejšlel, ale hned jsem to zavrhl, to by mi museli posílat na můj SMTP server, kterej bych si musel nějak nastavit aby mi hned na web odeslal odpověd v tvaru co to potřebuju, a s tím teda nemám nejmenší skušenost. No a hůř kdyby mi to chodilo na mail od seznamu, kde bych musel "parashovat" informace svojí aplikací, ale toho se taky děsím. No a mím webmailu (e mail od firmy kde mám web) to by bylo ještě horší.
No a nebo se pletu a vy jste to myslel úplně jinak...?
Keeehi
brudy
Takto lehce to asi nepůjde. Pokud by to nějaká banka podporovala, tak nejspíše ne v této podobě. Bude nejspíše vyžadovat nějakou šifrovanou komunikaci.

Ono moc na výběr mít nebudeš. Ten email by byl asi nejlepší možnost. Založit si email speciálně pro tyto oznámení (já bych volil gmail.com) a cronem spouštět script, který si přes imap/pop stáhne emaily a z nich si zjistí potřebné informace.
ninja
brudy: Máte v tom trochu hokej. Stačí když Vám email přijde do jakékoliv schránky, která podporuje připojení přes POP3. Tam se lze velmi snadno přes PHP podívat a email si stáhnout. Pravidelnou kontrolu emailoví schránky zajistí cronjob.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0