Autor Zpráva
WWWeee
Profil *
Dobrý den, připravuji pro klienta bezplatný katalog firem /cz autoservisy/.

Klient ode mně žádá abych katalog na startu také naplnil databází cca 100 firem než se to rozběhne a budou si snad firmy přidávat záznamy do katalogu samy.

Mám teda vyhledat dostupná data na internetu a uvést do firemního záznamu v katalogu:

1. obchodní jméno subjektu
2. IČ
3. typ podnikání /s.r.o., živnost, atd./
4. fyzickou adresu autoservisu /ulice, č.p., město/
5. www adresu firmy - aktivní link
6. krátký popis činnosti narván keywords co vlastně ta která firma dělá

Já mám ale dotaz hlavně k bodu 1, 2, 4 - je povoleno "jen tak" posbírat a použít cizí firemní údaje a zvěřejnit je? A pak vydělávat na adsense? Není to nějaké zneužití firemních dat, obchodního jména firmy nebo..?

Je přece rozdíl když firmu někdo do katalogu zaregistruje, a když majitel katalogu dá katalog naplnit?
Dík za názory.
Marek Prokop
Profil
WWWeee:
je povoleno "jen tak" posbírat a použít cizí firemní údaje a zvěřejnit je?

Co není zakázáno, je povoleno. Záleží na tom, jak přesně to uděláte. Zakázáno je např. zkopírování a použití cizí databáze.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0