Autor Zpráva
Homer
Profil
Vyrábím jednoduchý web pro jednoho živnostníka. Na stránky chci umístit také sekci "Otázky a odpovědi".

Z grafického hlediska by se mi do menu hodil odkaz s anchorem"FAQ". Myslíte, že tato zkratka je již mezi běžnými uživateli známá a bude jim srozumitelná, nebo mám radši "překopat" layout a dát tam hezké české "Otázky a odpovědi"?
Taurus
Profil
Pro mě kdysi jako začínajícího uživatele to byla nepochopitelná zkratka a ani mi nepřipadá, že by to mělo být pro ostatní jinak.
Marek88
Profil
Mám stejný názor jako Taurus.
pavuk
Profil
Zhruba před půl rokem jsem se na tohle ptal cca 35 lidí, co PC a net běžně používaj. Věděli to dva, to je myslím dostatečně výmluvný
Plaváček
Profil
Homer:

Jedna dobrá rada - grafický layout by nikdy neměl omezovat prostor, který potřebuješ pro obsah. Naopak - grafika se musí obsahu podřídit. Pokud musíš něco podobného řešit, pak máš celý návrh od základu špatně. A mimochodem - na český web určený českému uživateli nepatří anglické zkratky.
Ivy
Profil
Je to diskutabilní, podle mě záleží zejména na tom pro koho ten web je. Jestli děláš pro živnostníka je důležité co dělá nebo co prodává. Pokud prodává počítače dej tam FAQ. Pokud prodává kapesníky, dej tam Nejčastější otázky.
Taurus
Profil
Ivy:
Pokud prodává počítače

...aby si naši dobří rodičové pro jistotu drbali hlavu, co ta (anglická!) zkratka znamená... To, že jde o IT, ještě neznamená, že by procentuální zastoupení běžných uživatelů dost kleslo. Možná tak na php.net a typově podobných stránkách, tam ano...

Něco jiného by bylo použití tagu abbr v textu, tam by mi to možná tolik nevadilo.
Homer
Profil
Díky všem za Vaše názory, budu se jimi řídit.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0