Autor Zpráva
Rex
Profil *
Jak můžu dát na web fotografie, které nemám šanci já sám nafotit? Např. zvířata žijící např. v Austrálii, apod.? Můžu je odněkud stáhnout legálně?
Petr ZZZ
Profil
Na další šíření (=dát na web) potřebuješ souhlas autora. Fotka je autorské dílo a tudíž je chráněná autorským zákonem před nepovolaným použitím. Existují fotobanky s obrázky zdarma nebo za levný peníz, ale čím lepší (technicky a kompozičně kvalitnější), zajímavější nebo vzácnější obrázek, tím nižší šance, že ho autor bude k dalšímu použití poskytovat zdarma nebo levně. V předchozím vláknu v této rubrice máš odkaz na autorský zákon, tam se dočteš podrobnosti.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0