Autor Zpráva
Návštěvník
Profil *
Zdravím,
nevím, jestli to dávám do správné sekce. Přemýšlel jsem jestli to dát tady nebo do webové grafiky, popřípadě se omlouvám.

Dělám jeden webdesign a potřeboval bych použít do grafiky obrázek mobilního telefonu. Taková slideshow, něco jako bývá např. u stránek iphone aplikací nebo i na některých portfoliích.

Jak je to s autorskými právy? Musím i v tomto případě si obrázek zaplatit v fotobance? (Potřebuji ale konkrétní značku a i typ telefonu)
Nebo můžu přes google najít obrázek telefonu a bez problému jej použít?

Děkuji.
Taurus
Profil
Zkus free databáze nebo např http://www.sxc.hu/

Jasně, že autorská práva platí...
Davex
Profil
Návštěvník:
Na tyto otázky najdeš z velké části odpovědi v tématu Souhlas o používání cizího díla (fotografie).
Návštěvník
Profil *
Taurus:
Zkus free databáze nebo např http://www.sxc.hu/

Bohužel tam není, dokonce ani na istockphotu jsem jej nenašel.

@Davex: Díky, pročtu.
margin
Profil *
Návštěvník:
Nebo můžu přes google najít obrázek telefonu a bez problému jej použít?
Můžeš, pokud si v rozšížením vyhledávání odpovídajícím způsobem nastavíš "Uživatelská práva".

Pouze obrázky, které lze opětovně použít. Mohou se na ně vztahovat další podmínky.
- Také omezit na obrázky určené pro:
- Komerční použití
- Úpravy
Návštěvník
Profil *
margin: Tak to je celkem na nic. S tím nastavením google obrázku mi to pak taky nic nenajde.

P.S.: je fakt, že ten design nebudu nikomu prodávat a budu jej já používat, takže by se to možná nemuselo tak řešit, ale zase na druhou stranu, raději používám obrázky, které je možné použít i ke komerčním účelům (pro případ že bych ten design chtěl později prodat atd.)

Možná by bylo nejlepší si pořídit fotoaparát a vyfotit si jej sám, i když nevím jestli by se to jen tak dalo, aby to bylo použitelné. No budu muset to vymyslet trochu jinak a bez toho telefonu. :(
Chro
Profil
Na frázi mobil (Google Images bude hledat i mobile) a s nastavením: obrázky, které lze opětovně použít s úpravami, a to i komerčně + jen PNG soubory, jsem z 5 000 000 výsledků našel docela použitelnou grafiku. Chce to hledat víc do hloubky.
Bubák
Profil
Návštěvník:
Možná by bylo nejlepší si pořídit fotoaparát a vyfotit si jej sám
Můžeš se dohodnout a třeba ti požadovaný typ mobilu někdo vyfotí, nevím, o jaký typ se jedná, ale pokud to je mobil, co se běžně vyskytuje třeba v bazarech, tak to nebude problém.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0