Autor Zpráva
F1eldy
Zdravím všechny,

měl bych jeden dotaz. Dejme tomu, že mám vytvořen svůj redakční systém, který by měl být určen k prodeji/pronájmu. Systém by ale z části obsahoval scripty/ikonky pod licencí GNU, open-source, nebo Creative Commons (licence, která mi dovoluje dílo užívat komerčně).

Dotaz tedy zní, lze takto sestavený RS prodávat a jak by to bylo s autorskými právy?

Děkuji za odpovědi.
Joker
F1eldy:
Open-source ani GNU nejsou licence. První termín zastřešuje spoustu a druhý několik různých licencí, které se právě v podmínkách pro tento případ někdy radikálně odlišují.

Některé open-source licence navíc nejsou kompatibilní s jinými, takže nemůžete v jednom systému kombinovat komponenty pod oběma/všemi z nich.

Záleží na konkrétních licencích. Pokud jde o open-source licence, kdysi jsem napsal malý přehled.
Se zmiňovanými obrázky/ikonkami obecně bývá nejmenší problém, pokud licence umožňuje komerční použití a pokud je zrovna nehodláte prodávat přímo ty obrázky (což sice taky jde, ale jelikož zároveň máte povinnost je komukoli poskytnout zdarma, nemá to moc efekt).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0