Autor Zpráva
sajgon
Profil *
Zdravím, máme stránky volejbalového klubu www.volejballokocl.cz, ovšem nyní jsem s hrůzou zjistil. že mateřská organizace, tedy spíš jejich vypečenej admin, podstrkuje naše stránky, aby vypadaly tak, že sjou pod jejich oficiální doménou, viz. http://volejbal.loko-cl.cz/. Ihned jsem reagoval, ovšem arogance je asi panu adminovi blízká a tak se nic nestalo. Jak se mohu bránit? Lze tyhle praktiky někde nahlásit?
Chamurappi
Profil
Reaguji na sajgona:
Jak se mohu bránit? Lze tyhle praktiky někde nahlásit?
Krade ti obsah, porušuje autorský zákon, mohl bys ho zažalovat…

Můžeš mu v tom počínání ale i technicky bránit. Má na svém serveru pravděpodobně skript, který při požadavku na zadanou adresu stáhne obsah z ekvivalentní adresy na tvém serveru — stačí zjistit třeba IP toho jeho serveru a můžeš mu naservírovat jiný obsah (třeba žádný). Jelikož nijak nemění to, co stahuje, jsou i další způsoby, jak mu házet klacky pod nohy — třeba přidat do kódu JavaScript, který provede kontrolu a případně přesměruje:
<script>
  if(location.hostname != "www.volejballokocl.cz") location.hostname = "www.volejballokocl.cz";
</script>
margin
Profil *
Chamurappi:
Má na svém serveru pravděpodobně skript, který při požadavku na zadanou adresu stáhne obsah z ekvivalentní adresy na tvém serveru
Žádný skript, dělá to naprosto primitivně:
<frameset>
  <frame src="http://www.volejballokocl.cz" />
</frameset>
Chamurappi
Profil
Reaguji na margina:
Aj. To jsem přehlédl :-)
I na to je pár jednoduchých receptů. Krom klasické javascriptové kontroly podporují novější prohlížeče HTTP hlavičku X-Frame-Options: deny.


Reaguji na sajgona:
V tomhle případě ti tedy obsah vlastně nekrade, protože se načítá pořád z tvého serveru. Moc velkou škodu ti tím způsobit nemůže — leda, že by chtěl vychovat lidi, aby chodili na tu jeho obalovou adresu, a pak změnit její obsah na něco, co nemáš pod kontrolou.
Kajman_
Profil *
I na to je pár jednoduchých receptů
Viz. např. Jak vyskočit z Ifamu
sajgon
Profil *
Díky všem za rady, řešení jste mi nabídli několik, nějaké určitě použiji ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0