Autor Zpráva
BlackflamesIczI
Profil
Mám jeden dotaz mám shop který mě stál poměrně "velkej kopec penez " (není to pronájem atd ale tvorba na zakázku), mohu ho použít jako základ na jinej shop? Prostě udelat ctrl+c a ctrl+v aniž bych porušil autorská práva? Právníka mám do konce měsíce na dovolený takže sonduji.

Moderátor Chamurappi: Titulek „Autorská práva“ nevystihuje dostatečně podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Joker
Profil
BlackflamesIczI:
Jestli ho máte na zakázku, tak snad máte nějakou smlouvu na to, kde je tohle napsané.
BlackflamesIczI
Profil
jo jenže v ní je spousta odkazů na zákony ale vyloženě nic mě tam tohle nezakazuje. A já s nima už nechci mít nic společného, za půl roku nejsou schopní ani dát dohromady zobrazení objednávek v čitelném jazyce a jeden kiks za druhým a ja si chci upravy vyzkoušet na kopii kterou chci spustit na slovensku
Joker
Profil
Ajaj. Chápu to správně, že jste podepsal smlouvu a na jejím základě vyplatil „velkej kopec peněz“, aniž byste si byl jistý jejím obsahem?
Základní pravidlo podepisování: „Nikdy nepodepisovat nic, co jste nečetli anebo obsahu nerozumíte!“

V první řadě, kdo vlastní autorská práva? Vy, nebo ten dodavatel? Jestli Vy, můžete dělat co uznáte za vhodné. Jestli dodavatel, záleží na co máte licenci.
ninja
Profil
Ve smlouvě by mělo být uvedeno, jestli se jedná o výhradní či nevýhradní licenci a jako formy užití máte licencované. Pokud tam nic takového neuvedete, použije se licence obvyklá pro dané dílo a formu. V tomto případě by to znamenalo, že použít zdrojový kód eshopu pro další eshop nemůžete.

Také záleží kdo vám eshop dodal - fyzická nebo právnická osoba? Nebo kolektiv autorů?
BlackflamesIczI
Profil
právnická osoba která je vyhlášená jejich revolučním analizátorem

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0