Autor Zpráva
SeparateSK
Profil
Dobry den, kazdemu kto je trochu pokrocilejsi s php alebo už skúšal odosielať maily z php scriptu tento script nieco povie:
<?php
$adresat = 'poslemto@niekomu.sk';
$sprava= 'bla bla bla, zaspamujem ti mail';
$nadpis = 'iba testujem';
$hlavicka = 'From: nejaky@mail.com' . "\r\n" .
    'Reply-To: nejaky@mail.com' . "\r\n" .
    'X-Mailer: PHP/' . phpversion();
mail($adresat, $nadpis, $sprava, $hlavicka);
?>
A ja by som chcel vedieť.
- Je to legálne, zneužiť tento script a namiesto odosielania napr z info@mojastranka.sk budem odosielat z niekoho cudzieho mailu ???
- Ak je to ilegálne, čo mi hrozí ?

Ja myslim, že to je nelegálne, lebo povedzme ,že :
Tento script by odoslal z mailu napr. "zamestnanec@firma.sk" správu , že chce výpoveď svojmu šéfovi alebo správa obsahujúca véeeela nadávok na svojho šéfa.
Zamestnanec by dostal výpoveď a ani by netušil prečo ju dostal.

Myslím ,že by tvorci php mohli túto funkciu poopraviť a napísať ju tak , že sa bude dať posielať iba z nieco@STRANKA NA KTOREJ TEN SCRIPT JE.sk a nie z hocijakej inej mailovky ako je moja stránka
Bubák
Profil
SeparateSK:
by tvorci php mohli túto funkciu poopraviť
A co pak, staré verze PHP zakázat a v dalším kole nechat poopravit telnet?
Tori
Profil
SeparateSK:
Myslím, že v hlavičkách příchozího mailu je i to, z jakého mailserveru byl ve skutečnosti odeslaný. Mně třeba když přijde notifikace z jednoho fóra, a adresa odesílatele v hlavičce je jiná než skutečného odesílatele, tak mi gmail ukáže něco jako "<user@server1> (odesláno přes <user2@server2>)".
SeparateSK
Profil
Tak aspoň tie smtp servery by mohli overovať ,čo posielajú :)
Lebo určite mailserver seznamu.cz neodosiela maily @gmail.com

Tori:
Mně třeba když přijde notifikace z jednoho fóra, a adresa odesílatele v hlavičce je jiná než skutečného odesílatele, tak mi gmail ukáže něco jako "<user@server1> (odesláno přes <user2@server2>)".
No, hej, to je pravda. Ale keď je niekto nováčik na počítači a na internete zvlášť, tak o tomto ani netuší,že niečo ako mailserver existuje - hlavne ,že to funguje.
Amunak
Profil
SeparateSK:
to ale není problém php nebo mailserverů, to je problém fungování mailu a standardů jakými je definován. Naštěstí některé mail. klienty dokážou poznat, jestli je zpráva věrohodná podle odeslaných hlaviček, jak tu už někdo psal.
No a pokud to někdo neví, tak je nevzdělaný :) hlavně z principu nevěřím každému blábolu, co mi přijde.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0