Autor Zpráva
Anonym
Profil
Dobrý den, chci si vytvořit stránku, na kterou bych vkládal pomocí embed videa z YT. Chtěl jsem se zeptat, jestli se tím neporušují nějaká práva? Přesněji by mělo jít o soundtracky. A ještě bych se chtěl zeptat co znamená Standardní licence YouTube? :) Všem moc děkuji za odpověď :)
ninja
Profil
Pokud bude vlastní autorské dílo na webu YouTube řádně licencované, je to v pořádku. Odpovědnost ale nesete vy, ne YouTube.
Anonym
Profil
ninja:
Mohl bych se zeptat, jak poznám, že je uživatel oprávněn video na YouTube dát. A proč nesu odpovědnost já, když je video na YouTube? Šlo by třeba o vložení takovéhoto typu videí: www.youtube.com/watch?v=vgRVJksQocM
ninja
Profil
Dobrá otázka, jak to poznat. Velmi obtížně. Tento soundtrack určitě vydala nějaká velká společnost a a YT účet GrandArcanum101 nevypadá jako její oficiální. Tudíž se domnívám, že toto dílo bylo nahráno na server neoprávněným uživatelem. To znamená, že pokud "video" uvedete na svém webu, vystavujete se možnosti postihu od oprávněné osoby, která vlastní licenci.

Odpovědnost nesete vy, protože vy si video vložíte na stránky. Stejně tak nese odpovědnost uživatel GrandArcanum101, který video vložil na YouTube. YouTube ponese odpovědnost až v případě, že video neodstraní poté, co ji oprávněný uživatel upozorní na jeho nelegálnost.

Vše se vztahuje k právu v ČR. Situace může být v jiné zemi odlišná, zejména v anglosaském právu. Ale nečekal bych odlišný výsledek.
Anonym
Profil
ninja:
Samozřejmě bych netvrdil, že to je můj soundtrack = napsal bych tam copyright společnosti, která soundtrack vlastní atd. Taky bych tam dal možnost nahlásit video, kdyby si někdo stěžoval, tak bych video odstranil :)

Můžu se zeptat, česká práva se vztahují k obsahu na doménách s .cz, nebo i třeba když chci dělat na stránce s .com? :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0