Autor Zpráva
Sakalik
Profil
Předem chci upozornit, že následnující informace nechci žádným způsobem zneužít, ale použít v mé bak. práci na VŠ.

Zabývám se data miningem z té praktické části. Před pár měsíci Facebook změnil přístup k některým informacím, které se daly získat pomocí Open Graph. Takže nyní se potýkám s problémem, že access token, který získám z mojí aplikace, nemá dostatečná práva pro zobrazení profilů (resp užitečných dat ze zdi). Samozřejmě to zkouším na volně dostupných, kde to mají uživatelé špatně nastavené.

Při zobrazení standardního profilu přes Facebook (tzn. facebook.com/profilxyz) se mi zobrazí příspěvky na zdi, fotky, atp ... Kdežto přes Open Graph s tokenem z mé aplikace nedostanu v podstatě nijak informativně hodnotné informace.

Samozřejmě chápu, že je to otázka privacy policy a že kdyby uživatel povolil přístup mé aplikace k jeho datům, tak se mi tam zobrazí všechno možné.

To, co mi vrtá hlavou je např. token, který si můžu převzít z developerské dokumentace Graph Api (https://developers.facebook.com/docs/reference/api/). A pokud použiji ten, tak s ním mám přístup k mnoha informacím.

Samozřejmě je možné, že se jedná o nějaký univerzální token nebo tak něco. Chtěl jsem pouze nastínit problém.

Má otázka je zřejmě jasná - nevíte o jiném způsobu, jak získat access_token či ho vygenerovat? Prostě, abych se dostal k více informacím?

Chápu, že je to možná směšná otázka, ale více hlav více ví. Na internetu je totiž hned několik aplikací, které shromažďují tyto informace. A tam ta rozšířená data právěže mají, protože informace, ke kterým se nemohu dostat já, agregují. Z toho vyvozuji, že mám buďto něco špatně nebo je i jiná cesta.

Budu rád za jakoukoliv informaci :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0