Autor Zpráva
eeeqqeq
Profil *
Zdravím,
mám stránku na které se nenacházejí jenom obyčejné články. Obsahují informace o autorech a knížkách - maturitní otázky.
Vypadá to nějak takhle:
<div class="autor">
<h2>Jmeno</h2>
Nejaky odstavecek o autorovi.
<div class="autor">
<h3>Knizka</h3>
O knizce.
</div>
</div>
A je toho tam spousta. Doteď jsem to dělal brute-force metodou přiřazování stylu ve svým "tag editoru" (javascript s textareou).
Mám takový pocit, že přesně na to je dobré si vytvořit XML dokument.

Tak bych se chtěl zeptat, jak to vypadá v reálu, jestli se to třeba před nahrátím do databáze jednoduše provede XSLT, čím uplatní ty tagy? Je možné jednoduše přeměnit vlastní tag na třeba položku seznamu (li)?

Prostě pokud máte s tím někdo zkušenost, tak napište zhruba na co jste to použili.

Předpokládám, že při psaní XML tyto editory napovídají dané tagy a tím by mě urychlili určování co je celý autor, co patří celý ke knize atd...

díky za cokoliv k tomuto tématu :)
Joker
Profil
eeeqqeq:
Je možné jednoduše přeměnit vlastní tag na třeba položku seznamu (li)?
Jistě, stačí napsat správná pravidla do XSL (XSLT má dva vstupy: XML (data) a XSL (pravidla) a výstupem je transformace XML podle pravidel daných v XSL).

Nicméně, XML je nástroj pro uložení dat. Totéž je databáze. Nestačilo by data uložit přímo do databáze a vynechat tu XML mezivrstvu?
eeeqqeq
Profil *
no myslím, že ne protože to jsou právě maturitní otázky a tak je tam vždycky u každýho autora něco jinýho někde jeden odstavec, někde dva, prostě to není jak e-shop se stejnými informacemi.

<autor>
<kniha>
<nazev>Babicka</nazev>
</kniha>
</autor>

A tohle tam mít několikrát, přitom u něčeho ještě tagy o odstavci nebo odrážkách.
Myslím, že nic lepšího než XML na to aplikovat nemůžu. Zároveň si myslím, že snad nikdo takto nepoužívá xml... :) prostě neznám, nevím...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0