Autor Zpráva
Dot@z
Profil *
Dobrý den, zakládám nový projekt a chtěl bych zřídit centrální adresář specifických poskytovatelů služeb v určité oblasti. Bude to adresář s kontakty na jednotlivé poskytovatele služeb do budoucna s možností jejich hodnocení (kvality dodávaných, prováděných služeb, zkušenosti zákazníků). Chtěl jsem se zeptat, zda není v rozporu, když si vezmu inzertní noviny a začnu opisovat adresy a kontakty na různé poskytovatele služeb, které mne zajímají, nebo čerpat z internetu, výstav aj. Neporušuji zákon, tím, že zveřejním zdarma jejich kontakt v mém novém adresáři? Potřebuji souhlas poskytovatele těchto služeb ke zveřejněni?
Taurus
Nechci malovat čerta na zeď, ale kdoví, jestli by nebylo na hraně aj to hodnocení služeb. Aby to nebylo něco ve smyslu pomluvy. Tím neříkám, že se mi to nelíbí, já bych je hnal, všechny ty podvodníky...
ninja
Pokud se jedná o právnické osoby nebo živnostníky, údaje zveřejnit můžete, stejně jako povolit jejich hodnocení.

Buďte ale opatrný s tím vytvářením databáze. Pokud postě opíšte již nečí existujicí (zlaté stránky, firmy.cz, atd.), jedná se o neoprávněné vytěžování cizí databáze a oprávněný vlastník po vás může žádat finanční kompenzaci.
Dot@z
Profil *
Moje inspirace byl portál o hodnocení lékařů - principem je tento hodně podobný mému záměru. Rozhodně zlaté stránky opisovat nebudu, moje cílová skupina jsou služby, které nejsou až tak veřejně propagované, ale zájem o ně je. Inormace bych čerpal z odborně zaměřených časopisů (např. inzerce), výstav internetu a podobně. Nechci nikoho pomlouvat jen dát možnost potencinálnímu zákazníku získat informace o kvalitách služeb.
ninja
V tom případě by mělo být vše v pořádku. Doporuči z případných "recenzní" uživatelů odstraňovat neslušné výrazy. Negativní názory můžete nechat, pokud nejsou vulgární.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0