Autor Zpráva
Internetto
Profil *
Zdravím všetkých. Prosím vás rozumiem tomu správne že podľa ACTA napríklad:

Ak webmaster nájde cez vyhľadávač Google video z You Tube ktoré tam neumiestnil oprávnený vlastník autorských práv videa a následne tento webmaster embeduje to video na svojom blogu napríklad na Blogger.com následne môžu byť nejakým spôsobom postihnuteľní resp. v zmysle ACTA "vinní" všetci od Google cez You Tube, Blogger.com a webmastera, teda všetci na všetkých úrovniach ktorí prezentovali video?

/to že môže byť postihnuteľný užívateľ you tube ktorý tam to video "nelegálne" uploadoval ja samozrejmosť/.

Ďakujem za názory.
ninja
Profil
Zatím bych byl v klidu. ACTA není platná ani učinná a není vůbec jistá, že bude v ČR ratifikována.
okolojdouci
Profil *
ninja:
http://www.google.cz/search?client=opera&rls=cs&q=acta+%C4%8Desk%C3%A1+republika&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
Joker
Profil
Internetto:
Viz ninja, to je zatím předčasné, dohoda ACTA ještě není ratifikovaná a i pak bude záležet na tom, jakým způsobem bude implementována do našich zákonů.

Nečetl jsem tam ale o zodpovědnosti webmastera nebo poskytovatele připojení za obsah (Pozn.: Zatím ale nemám nastudovaný celý text dohody, jen některé části). Tenhle konkrétní bod je spojovaný spíš s jinými diskutovanými zákony, a to jsou americké SOPA/PIPA.

ninja:
ACTA není platná ani učinná a není vůbec jistá, že bude v ČR ratifikována.
Nejsem takový optimista, vypadá to, že je vyvíjena mimořádná snaha, aby ta dohoda potichu a nenápadně prošla celým byrokratickým procesem (viz to, že v Radě EU se ACTA projednávala těsně před Vánoci na zasedání ministrů zemědělství společně s takovými tématy, jako rybaření v Černém Moři). Takže očekávám, že na úrovni EU to je „ošéfované“, ratifikované to bude s argumentem, že „EU už to schválila, tak nemůžeme trhat partu“ a implementované s argumentem „To nařídili z EU“.

okolojdouci:
Jestli to dobře chápu, ten podpis ještě neznamená ratifikaci, teď to projedná Europarlament a pak to ještě musí ratifikovat jednotlivé státy EU.
waran
Profil
Internetto:
Jestli chápu ACTA dobře, tak (samozřejmě po jejím schválení :-]) může být trestně stíhán každý, kdo umožní sdílení nebo odkázání na "padělaný/kradený" obsah -- tj. pokud někdo použije na svém webu vložený YouTube přehrávač s kradeným filmem, tak může být stíhán každý, kdo umožnil přístup k těmto informacím:

1, Autor webu, kde byl umístěn přehrávač
2, YouTube
3, Google (protože se webovka dala vyhledat přes google)

Tím pádem by přijetím ACTA prakticky skončily všechny vyhledávače a diskusní servery (... facebook, twitter, google+, okoun.cz :-[)...

Ale uvidíme, jak se to vyvine.....
Chamurappi
Profil
Reaguji na warana:
Tím pádem by přijetím ACTA prakticky skončily všechny vyhledávače a diskusní servery
Přeceňuješ sílu zákonů.
Medvídek
Profil
Chamurappi:
Ale ne inteligencY českého byrokrata (viz exekuce Prahy kvůli 6000,-)
Kubuska112
Profil
Moderátor Chamurappi: Přesunuto z ACTA.

Jaký dopad bude mít ACTA na internet v ČR? Proč ACTA vůbec vznikla a je kvůli ní plno virtuálních hrozeb? Pochopím Megaupload kvůli obsahu. Pochopím Ulož to, kde nemají přehled o tom co je a co není legální. Ale proč? internet má být svobodný.
mkroulik
Profil
Moderátor Chamurappi: Přesunuto z ACTA.

http://www.lupa.cz/clanky/dohoda-acta-poklepem-a-poslechem-postrehy-z-diskuse-v-kine-atlas/
Joker
Profil
Moderátor Chamurappi: Přesunuto z ACTA.

Více viz Autorské práva, postihy a ACTA.

ACTA ještě není ratifikovaná (a třeba ani nebude).
Jinak ACTA se primárně netýká Internetu, ale padělků fyzického zboží (byť její dopady na Internet mohou být výrazné).

Jaký dopad by měla její ratifikace, to v tuhle chvíli nelze přesně říct. ACTA je velmi obecná dohoda a konkrétní dopad by byl vidět až po její implementaci do našich zákonů.
Rozpětí možných dopadů je široké, od vůbec žádných (to tvrdí zastánci ACTA; Zvláštní ale je, proč se třeba hudební průmysl o přijetí té dohody tak razantně zasazuje, když zároveň tvrdí, že se pro nás vůbec nic nezmění) po poměrně dramatické (ty vidí pochopitelně hlavně odpůrci dohody).

Proč vznikla se asi taky přesně nedovíme, typický názor jejích zastánců je, že jako reakce na šíření padělání a pirátství, typický názor jejích odpůrců, že jako snaha lobbistů několika korporací zajistit si vyšší zisky.
Petr ZZZ
Profil
Osobně bych byl raději ve střehu ještě ohledně možnosti, že přinejmenším v některých zemích by vládnoucí elity mohly podlehnout pokušení zneužít citlivého tématu autorských práv k vybudování cenzurních, kontrolních a dalších mechanismů, vysoko překračujících rámec demokratických zásad a základních lidských práv a svobod. Už jen způsob, jakým se zainteresované kruhy pokouší ACTA protlačit pokud možno mimo politickou diskuzi, se mi jeví vysoce nedemokratický a společensky nebezpečný.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0