Autor Zpráva
petrda
Profil *
Ahoj, chtěl bych se jen zeptat, jestli náhodou někdo neví, jak je to s ochranou, pokud někdo dostane dobrý nápad, jak vydělat peníze? ( příklad: dejme tomu, že nějaký IT programátor dostane nápad, že v on-line hře bude prodávat hráčům za peníze vurtuální předměty, jak je již samozřejmostí v různých hrách). Měl by nějakou ochranu, že když by to on ve své hře zavedl, tak, aby to jiní vývojáři nemohli použít ve svých hrách. Jen s jeho souhlasem nebo prodejem licencí na tento způsob prodeje. Mohl by to nějak ochránit nebo takovéto věci nelze chránit?

Díky za odpověď.

Moderátor Chamurappi: Titulek „Autorské právo“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Internetto
Profil *
Ahoj možno Ti pomôže odborný článok:

http://www.pravoit.cz/article/jak-chranit-podnikatelsky-napad

Zaujímavé info k tomu čo je a čo nie je možné chrániť patentom uvádza aj wikipedia:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Patent
ninja
Profil
Nápad, námět atd. nepožívá ochrany. Pokud se bude jednat o specifický technický postup (metodu), pak je ochrana možná. Ale každý může udělat něco podobného, co nesdílí konkrétní technické řešení, ale využívá stejný nápad / ideu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0