Autor Zpráva
Internetto
Profil *
Ahoj všetci,

poprosím vás o názor k nasledovnej otázke.

Mám živnosť v SR a malý, ale zabehnutý eshop na .sk doméne. Tovar ale v prípade záujmu viem poslať aj do ČR. Ak chcem spustiť českú jazykovú verziu môjho slovenského eshopu - teda nový eshop v češtine a so sumami v českých korunách - na samostatnej .cz doméne a propagovať ju v priestore českého internetu znamená to že podnikám v ČR a potrebujem sa teda zaregistrovať aj na českom živnostenskom úrade? Tovar posielam dobierkou poštovné zdarma aj do ČR.

Podnikám výhradne online teda žiadne prevádzky, sklady atd, "sídlom" je moje trvalé bydlisko v SR kde tiež nie je žiadna prevádzka.

Ďakujem.
ninja
Profil
Provozovnu atd. máte stále na Slovensku. A i kdyby jste ji měl v ČR, stále stačí Slovenský živnostenský list. Tedy pokut neprodáváte nějaké specifické zboží jako zbraně, nebezpečné látky, atd.
Ivy
Profil
Doporučuju vyhledat si nebo se zeptat daňového poradce na DPH. Nevím jak je to na Slovensku, ale když budu chtít já z Čech z eshopu na doméně cz zasílat na Slovensko tak musím vyřešit DPH.
Internetto
Profil *
ninja, Ivy: ďakujem pekne za bleskové a užitočné odpovede.
Ivy
Profil
Tady jsou ještě nějaké související informace (i služby) které by tě mohly zajímat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0