Autor Zpráva
návštěvník
Profil *
Zdravím,
anglicky moc neumím, něco jsem si přeložil pomocí google translatoru, ale přesto bych se raději ujistil.

Jak je to s použitím fotek z free databanky http://www.sxc.hu/
Potřeboval bych je použít do webdesignu.
Je možné je používat i pro nekomerční použití? Je možné je používat i pro komerční použití?
Nebo to záleží fotka od fotky?

Co je komerční použití? Když za webdesign který udělám dostanu finanční odměnu (a web je třeba jen nějaký portál, nebo komunitní web)? Nebo web, který slouží ke komerčním účelům?
Co rozhoduje? To jestli já dostanu za design zaplaceno, nebo účel webu?

Děkuji.
DJ Miky
Profil
U každé fotky může být jiná licence, detail je v pravém sloupci (Usage).

Komerční použití je takové, kdy web provozuješ za účelem zisku.
návštěvník
Profil *
DJ Miky:
Komerční použití je takové, kdy web provozuješ za účelem zisku.

Aha. A já si vždycky myslel, že komerční je, když za svůj design dostanu zaplaceno. Takže takto teď můžu pro různé portály atd. používat i soubory (ikonky, stocky, brushe...) pro nekomerční použití i když bych design prodal. Super, díky.
návštěvník
Profil *
DJ Miky:
U každé fotky může být jiná licence, detail je v pravém sloupci (Usage).

No je tam toto. http://www.sxc.hu/help/7_2
Podle toho co jsem si přeložil, tak bych to snad mohl použít?

Jen mě zarazilo toto: "In website templates that You intend to sell or distribute."
Chci ten obrázek použít do designu, který dělám pro někoho. Ale nebudu jej prodávat ani nic takového.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0