Autor Zpráva
NitramJ
Profil
Dobrý den,

mám dotaz ohledně legálnosti publikování obrázků na webu. Je legální vystavovat na webu kolekce obrázků stažených z internetu? Mám na mysli např. sbírky fotek, jak se teď často stává na facebooku apod., ale s tím rozdílem, že je uveden původ a jasně dáno najevo, že nejde o mé originální obrázky.

Děkuji

Martin

Moderátor Petr ZZZ: Titulek „Kolekce obrázků“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Michal Novak
Profil
Pokud se nemýlím, tak publikování s uvedením zdroje je legální. Doufám že jsem to pochopil správně.
Mareš
Profil *
Tak to je otázka jakou licenci u té fotky autor má
někdo dovoluje stažení fotky ,ale už ne její komerční zveřejnění
Jiní zase dovolují stažení, i komerční požití , třeba jen tak nebo se musí zveřejnit link na autoruv web nebo se za to platí paušál nebo se fotky kupují
takže jednoznačná odpověd je že je to otázka licence a dohody s autorem
Pozor stahuj jen s ověřených webu!pokud nekdo ukradl fotky na netu a dá je ke stžení na svém blogu
bez info o licenci tak se muže stát že příjdeš nevedome k problémum a fotky se v poslední době na netu hodně hlídají
jenikkozak
Profil
Michal Novak:
Pokud se nemýlím, tak publikování s uvedením zdroje je legální.
Mýlíš se. Takhle obecně se to určitě říct nedá. Ve skutečnosti je to spíše naopak - autorské dílo použít nesmíš, existuje však několik přesně daných výjimek, které použití cizího autorského díla umožňují. Řešilo se to tu na diskusi nesčetněkrát, stačí trochu hledat.
Petr ZZZ
Profil
NitramJ:
Je legální vystavovat na webu kolekce obrázků stažených z internetu?

Pouze se souhlasem autora. Detaily si prosím dohledej, viz [#4].

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0