Autor Zpráva
Manny
Profil *
Narazil jsem na zajímavý názor. Bylo mi vyčteno, že pokud běžně podtrženému textovému odkazu nezmizí při hoveru podtržení, odporuje to pravidlům přístupnosti. Já si naopak myslím, že zachovat konzistentní vzhled odkazu je jedním ze základů přístupnosti.
Můžete se mi k tomu někdo vyjádřit?
Taurus
Profil
Co je nekonzistentního na změně ne/podtržení? Klasické dobré možnosti jsou změna podtržení, barva a pozadí. Nekonzistentní je změna umístění, tučnost/italika, letter-spacing apod. (ale záleží taky na umístění v prostoru).
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mannyho:
Nemyslím si, že :hover efekty paušálně zvyšují přístupnost. Můžou pomoct jen tam, kde uživatel musí hádat, co je odkaz.
Manny
Profil *
Chamurappi:
Nemyslím si, že :hover efekty paušálně zvyšují přístupnost. Můžou pomoct jen tam, kde uživatel musí hádat, co je odkaz.
Ano, z toho také vycházím.

Ale ještě jsem se nedozvěděl jednoznačný názor na to, zda je chybou podle pravidel přístupnosti to, když podtržení odkazu při hoveru nezmizí, tzn. odkaz zůstane ve všech stavech podtržený.
Str4wberry
Profil
podtržení odkazu při hoveru nezmizí, tzn. odkaz zůstane ve všech stavech podtržený

Tak i ten web o pravidlech přístupnosti se tak chová. Kde ti to bylo vyčteno?
Manny
Profil *
Str4wberry:
Tak i ten web o pravidlech přístupnosti se tak chová. Kde ti to bylo vyčteno?
Bohužel zástupcem jedné renomované webdesignerské firmy, pro kterou jsem kódoval. Překvapilo mě to.
Taurus
Profil
Chybou bych to možná nenazval, ale aby při hoveru byla jediná změna v podobě kurzoru, to mi přijde málo (nicméně nevidím souvislost s přístupností).
Manny
Profil *
Taurus:
aby při hoveru byla jediná změna v podobě kurzoru, to mi přijde málo
Změna byla udělána klasicky barvou (z modré na červenou) se zachováním podtržení. Nejdříve mi bylo řečeno, že odkazy jsou nepřístupné podle výše zmíněných pravidel. Když jsem reagoval s tím, že tam žádný problém nevidím, bylo mi odpovězeno, že je třeba pro barvoslepé uživatele kromě změny barvy při hoveru skrýt i podtržení.
_es
Profil
Manny:
je třeba pro barvoslepé uživatele kromě změny barvy při hoveru skrýt i podtržení
Pre takýto účel stačí meniť farbu tak, aby mala aj dostatočne odlišný jas.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0