Autor Zpráva
Flame
Profil *
Dobrý den,

Chtěl bych se informovat, jestli víte, jakou právní licenci má hra Prehistorik 2.
Osobně bych byl rád, kdyby k odpovědi byl přiložen i směrodatný zdroj.

Děkuji.
Joker
Profil
Co se týká vlastníka práv:
Tipoval bych, že aktuálně práva vlastní společnost Interplay Entertainment.
Soudě podle toho, že jednak firmu Interplay vlastnil vydavatel Prehistorika (Titus Interactive) v době svého krachu a jednak Interplay relativně vydala hru Prehistorik Man, což by (jestli to dobře chápu) měla být konzolová verze Prehistorika 2.

Co se týká stavu práv:
Reálně je Prehistorik 2 tzv. „abandonware“. Tj. program, který se už neprodává, autorská práva k němu existují, ale pro jejich vlastníka mají tak malou hodnotu, že jejich porušování toleruje, nebo se mu aktivně nebrání.
Neboli šíření je formálně pirátství, ale „kde není žalobce, není soudce“.
Flame
Profil *
Díky moc. To znamená, že pokud bych chtěl napsat článek to tom, jak si ho dnes spustit na PC, nemohl bych mít konflikt s vlastníkem práv?
Díky.
Joker
Profil
Flame:
Obecně mi na článku o tom, jak rozběhat nějakou hru, nepřijde nic závadného (ani kdyby to byla aktuální komerční „pecka“ pro Windows a článek psal třeba o tom, jak ji rozběhat na Linuxu).

Když budu spekulovat, maximálně by mohlo případně být nelegální použití toho postupu, pokud by spočívalo v „obcházení účinných technických prostředků ochrany práv“, ale i kdyby to takový postup byl, psát se o něm snad ještě může.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0