Autor Zpráva
cherryboss
Profil
Zdravím,
právě vyvíjím vlastní CMS a už od počátku používám název CherryCMS (moje přezdívka vypovídá proč). Nyní jsem náhodou na google našel tuto stránku: cherrycms. Své CMS chci časem zveřejnit jako open-source. Jen se chci zeptat, jestli můžu mít název CherryCMS když už je zabraný, nebo mám radši přemýšlet o jiném názvu. Díky
DoubleThink
Profil *
No už minimálně z důvodu nezaměnitelnosti by to bylo záhodno. Vyber třeba jiné ovoce.
Louka
Profil
Hlasuji pro meloun, ten je příkladně šťavnatý. Na druhou stranu třeba s hruškou se pracuje podstatně lépe :).
cherryboss
Profil
Hm, díky. Mě šlo spíše o to, jestli neporušuji autorská práva na jeho značku "cherrycms" a zaměnitelnost je také faktor, ale podle těch jeho stránkek bych řekl, že moc známé cms to nebude.
Louka
Profil
Nejsem si jistý, ale pokud CherryCMS není jejich registrovaná známka (značka), tak by neměl být problém ne?
cherryboss
Profil
Tak díky za všechny odpovědi. Nerad bych měnil název. Použiji tedy CherryCMS a kdyby se někdo náhodou ozval tak to v nejhorším změním. Ale v jejich případě to nevypadá na registrovanou značku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0