Autor Zpráva
Maxo
Profil
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či je legálne publikovanie článkov alebo častí textov z iných stránok. Mám web zameraný na počítače a išlo by mi hlavne o preberanie krátkych správ a článkov zo stránok ako zive.cz a podobne, samozrejme by to nebola doslovná kópia, niektoré časti by som skrátil, doplnil, alebo úplne zmazal a tiež by som ku článku uviedol zdrojovú stránku s odkazom. Ďakujem za pomoc.
Taurus
Profil
S uvedením zdroje, třeba i autora, můžeš citovat menší části článků.
Maxo
Profil
Ďakujem za odpoveď, napadla ma ale ešte jedna otázka, ako je to s uverejňovaním fotiek z iných webov? Teda napríklad ak jedna zo stránok uverejní novú fotografiu, napr. grafickej karty, keby som ju chcel použiť ako "prezentačný" obrázok, musím tiež uviesť zdroj, prípadne musím požiadať o povolenie k zverejneniu?
Taurus
Profil
Budeš se dost pravděpodobně muset zeptat. Podobných vláken je tu dost, zkus si to tu dohledat.
ninja
Profil
Maxo: Již se to tu řešilo opravdu několikrát. Přebírání článků či fotek formou citace či zpravodajské licence vyžaduje splnění dalších podmínek vedle uvedení zdroje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0