Autor Zpráva
jannie
Profil *
Nejdříve se omlouvám, pokud píši do špatné kategorie.

Nemá někdo zkušenost s tím, že by podnikal na ŽL...dělal weby, programoval atp a zároveň byl zaměstnán na částečný úvazek v nějaké softwarové firmě třeba na pozici testera?
Tuším, že to z pohledu pracovního práva ani není možné (zákaz konkurence v oboru), ale nemá někdo zkušenost, jak to funguje v praxi?

Reálně většinou drobný živnostník, co má málo práce a chtěl by si přivydělat částečným úvazkem ve firmě stejně není žádná konkurence nějaké střední až větší sw. firmy.

Máte zkušenost?
Taurus
Profil
Problém by byl naopak, kdybys nebyl(a) zaměstnanec dané firmy – jednalo by se o Švarc systém, který není od r. 2012 povolený. Konkurence možná, ale v tom by problém být neměl, třeba někdo doplní.
panther
Profil
jannie:
některým zaměstnavatelům to vadit může, jiným nikoliv. Záleží na konkrétní společnosti (některé to mají i ve smlouvě, že v oboru pracovat nesmíš, a to jak v jiné společnosti, tak na ŽL).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: