Autor Zpráva
unlucky
Profil
Mam web s pomerne vysokou navstevnosti a zajimalo by me, co nebo jak vyresit situaci, kdy youtube zrusi vkladani videi. Web by se tak razem stal bezcennym. Mate nekdo nejake opatreni?
Keeehi
Profil
unlucky:
Jako že youtube zakáže přehrávání všech videí na všech stránkách kromě youtube.com? To se nestane. Je to stejné, jako byste se bál, že google zruší vyhledávač, nebo že padne facebook. Čistě teoreticky to možné je, ale pravděpodobnost je prakticky nulová.
dranel91
Profil
Keeehi:
To se nestane.
Pracuješ v YouTube na rovině managementu?
Keeehi
Profil
dranel91:
Ne. Ale na toto téma byla vytvořena rozsáhlá studie. Pochází z Institutu zdravého rozumu. Takže asi tak.
dranel91
Profil
Keeehi:
Když může zakazovat „vkládání“ určitých videí a zobrazování videí na základě lokace, proč by nemohl zakázat „vkládání“ videí úplně? Člověk, který by si chtěl video přehrát, by jednoduše kliknul a přehrálo se mu v novém panelu přímo na YouTube. A Google by pro to mohl mít své důvody – minimálně finanční, jelikož se na takové stránce dá prodat reklamní prostor, že. :-)
Again
Profil
Podle mě by se přešlo postupně na nějakou jinou službu, která by umožňovala vkládaní videí do externích stránek. Pokud by se tak ale stalo globálně, netroufnu si hádat, co by se dělo ...
margin
Profil *
Kdyby k tomu došlo, což se mi jeví velmi nepravděpodobné, já bych to řešil takto:
<a href="odkaz-na-video" target="_blank">Video na TenTrubka</a>
Str4wberry
Profil
No, ono by hlavně technicky bylo problém zajistit, aby veřejně dostupné video nešlo vložit do libovolné stránky. Riziko je tedy akorát, že by YT ze dne na den zavřel krám. Proti tomu je obrana si vkládaná videa někam jinam zálohovat.
Keeehi
Profil
dranel91:
Když může zakazovat ‚vkládání‘ určitých videí a zobrazování videí na základě lokace, proč by nemohl zakázat ‚vkládání‘ videí úplně?
Samozřejmě, že může. Avšak tyto kroky podniká kvůli legislativě. Jsou zakazována taková videa, která porušují např. autorská práva a nebo jejich obsah je nelegální v dané oblasti.

A Google by pro to mohl mít své důvody – minimálně finanční, jelikož se na takové stránce dá prodat reklamní prostor
Reklamní prostor je obsažen už přímo i ve vloženém videu. Navíc se občas zobrazuje reklamní video při přechodu mezi dvěma videi, ale to nevím, jestli i u těch vkládaných. Tak či tak, samotné vložené video je vlastně reklamou na youtube, získávají se tím uživatelé atd.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0