Autor Zpráva
Martin02
Profil
Ahoj,
když někdo vytvoří nelegální webové stránky a dá mi možnost spravovat databázi a celý web, kde jsou registrovaní uživatelé, já se o to budu starat, upravovat databázi atd. Je to pro mě nelegální?

Děkuji

Moderátor Petr ZZZ: Související (ne-li duplicitní): Odpovědnost za obsah
Joker
Profil
Martin02:
O tom může rozhodnout leda soud, nicméně pokud by se ten web začal nějak trestně řešit, skoro určitě budete mít větší či menší oplétačky (ve smyslu minimálně nějakých předvolání a tak) taky.
_es
Profil
Martin02:
Je to pro mě nelegální?
Stačí použiť normálne uvažovanie a prišiel by si na to, že samozrejme áno. Vzhľadom na tvoj predchádzajúci dotaz to vyzerá, že len špekuluješ, ako sa z nejakej zodpovednosti vyzliecť.
Martin02
Profil
_es:
len špekuluješ, ako sa z nejakej zodpovednosti vyzliecť.
No, abych řekl pravdu, chci si vytvořit server jedné online hry tak, že bych si stáhnul klon té hry a spustil na server. Chci nějak vyřešit, jak to udělat, abych nenesl žádnou odpovědnost za toto provozování.

No, toto téma je myslím podle pravidel řešit zde zakázané, tak asi nic. Ale děkuji za odpovědi.
panther
Profil
Martin02:
takže ne „někdo vytvoří a dá mi přístup k DB“, ale „chci krást a vydělávat na cizím díle, ideálně, aby mě za to nikdo nemohl trestat“.
Martin02
Profil
panther:
vydělávat
Jestli se nemýlím, toto slovo jsem nikde nepoužil.
panther
Profil
Martin02:
určitě to neděláš jen pro dobrý pocit (třeba ne hned, dlouhodobě).

Proti slovu krást jsi se neohradil, asi jsi si vědom, že s tím jsem se trefil. Na tohle se přeci nemusíš ptát, pokud aspoň trochu přemýšlíš, musí ti být jasné, že tvoje počínání je minimálně nahraně zákoně, spíš hodně za ní.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0