Autor Zpráva
Roman17
Profil
Zdravím,

rád bych se informoval na právní úpravu v ČR při použití kontaktního formuláře na webu
, kde se prodává použité zboží, s následujícími údaji:

Jméno a příjmení (povinné)
Email (povinné)
Telefon
Země
Zpráva (povinné)

Je v takovém případě nutná registrace u ÚOOÚ (Úřad pro ochranu osobních údajů) a je nutné před
odesláním formuláře uvést nějaké zakonem dané informace-poučení-souhlas?
Dle jakého zákona - paragrafu?

Data zpracovávám jako fyzická osoba pro osobní potřebu, nezasílám nevyžádaná obchodní sdělení.

Díky za odpovědi.
Davex
Profil
§ 3 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů praví:
(3) Tento zákon se nevztahuje na zpracování osobních údajů, které provádí fyzická osoba výlučně pro osobní potřebu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: