Autor Zpráva
Tori
Profil
Zajímalo by mne: pokud nějaký web používá texty z jiného webu (webů) a neuvádí zdroj, kde je hranice mezi legálním a nelegálním, resp. je to vždy nelegální? Když se použije třeba jen jedna dvě věty (úplně obyčejné, žádné perly), je to totéž jako zkopírování několika odstavců?
A případně má na (ne)legálnost vliv mírná stylistická úprava? Podle reakcí na zkopírované zdejší FAQ asi nemá.

Totiž napadlo mne při psaní reakce na ten spamující hosting, jestli to vlastně je nebo není v pořádku, a jestli bych teda na to i příště měla upozorňovat jako tady anebo ne.
ninja
Profil
Dobrý den, žádná přesná hranice není, zákon u citace uvádí "odůvodnitelnou míru". Bude záležet na konkrétním případu. Předtím bych se ale zamyslel, jestli citovaný text i výsledný text jsou autorskými díly. A nezapomínejte, že citace dle §31 autorského zákona je přípustná pouze tehdy, pokud projde testem dle §29 stejného zákona.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: