Autor Zpráva
Janča N.
Profil
Ahoj, zajímala by mě jedna věc a to sice: pokud budu provozovat internetovou službu (něco jako bazar), kde si mohou uživatelé psát sami inzeráty a přidávat k nim i fotky.

Já jakožto provozovatel takovéhoto portálu budu mít nějakou právní odpovědnost za obsah uložený na portálu ostatními uživateli?
Nebo to funguje tak, že dokud mi nikdo neupozorní na porušování autorských práv, tak se nic neřeší?

Díky za rady.
Keeehi
Profil
Janča N.:
Je to jako všude jinde. Zákon nerozlišuje bazar, chat, forum, atd. ale na všechny poskytovatele služeb informační společnosti pohlíží stejně. Tebe bude zajímat paragraf 5 a 6.

Lidsky řečeno: Pokud uděláš jakýkoliv* web, neodpovídáš za to, co ti na něm uživatelé vyvádějí do té doby, než se o tom dozvíš. Sama ani nemusíš se snažit problémové aktivity vyhledávat.

* jakýkoliv slušný. Pokud budeš uživatele nabádat, aby provozoval nelegální činnost, máš problém viz §5, odstavec 1a.
Janča N.
Profil
Jistěže nemám v úmyslu nikoho nabádat k nelegální činnosti. Bude se jednat o bazar, zaměřený na určitou oblast, takže mi šlo vážně jen o ty fotky, které tam budou uživatelé nahrávat.

Díky za ujištění.

Btw: Neměla tuto odpovědnost nějak měnit ACTA?
Keeehi
Profil
Janča N.:
Btw: Neměla tuto odpovědnost nějak měnit ACTA?
Tvojí ne, zodpovědnost se týkala poskytovatelů internetového připojení. Ti měli kontrolovat svoje zákazníky.
Janča N.
Profil
Ok, díky za informace :)
Joker
Profil
Janča N.:
Btw: Neměla tuto odpovědnost nějak měnit ACTA?
Na to je těžké odpovědět, konkrétní dopady schválení ACTA jsou velmi nejasné, protože po vlně protestů je skoro všechno co nějak zpřísňovalo současnou praxi označené jako nepovinné. De facto ta dohoda vyžaduje naše stávající autorské právo nebo přísnější (čili jen zakazuje méně přísné než máme teď). Jak by ale dopadla implementace těch nepovinných článků je ve hvězdách.
Krom toho ACTA je doufejme historie, je pravděpodobné, že 4. července bude na hlasování EP zamítnuta (obecná nálada je proti ACTA a všechny výbory kde se projednávala vydaly doporučení zamítnout).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0