Autor Zpráva
nethor
Profil
Na stránku o prohlížečích chci umístit ilustrativní obrázek s logy nejpoužívanějších prohlížečů.
Konkrétně tento: www.new.hor.cz/foto/min/600x870_sl_20120921105421.jpg
Leckde na webech se tyto loga vyskytují, ale nerad bych si zadělal na nějaký prů**r.
Není to porušení ochranné známky, autorských práv nebo tak něco ?
Martin02
Profil
nethor:
Právu sice moc nerozumím, ale myslím že to legální je, jelikož všechny loga jsou loga free prohlížečů.
margin
Profil *
Martin02:
Sice nevím, co je free prohlížeč, asi tak označuješ prohlížeče, které jsou zdarma. Strikně vzato, žádný z nejpoužívanějších prohlížečů není "free", proto existují prohlížeče, jako třebas IceWeasel.

nethor:
Ochranné známky musíš používat "férově", sož by na stránce o prohlížečích mělo být splněno.
Na obrázku nejsou jen loga prohlížečů, ale je na něm propracované pozadí a loga se překrývají, takže jde o autorské dílo.
nethor
Profil
margin:
Ten obrázek jsem vytvořil. Pokud jde o autorské dílo, jsem jeho autorem já. :-)
Jde mi o použití log v něm, které moje nejsou.
Sir Tom
Profil
nethor:
Jde mi o použití log v něm, které moje nejsou.
Prohlížeče to řešit nebudou, budou rádi, že je jejich logo propagováno. (Záleží ale i na okolním kontextu - pokud bude okolo text ve smyslu "Nejhorší prohlížeče světa, tak rádi nebudou.")

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0