Autor Zpráva
Elad
Profil
Zdravím,

Mám následující „problém“. Pracuji ve firmě, která chce od jednoho našeho pracovníka odkoupit celý jeho web (než k nám nastoupil, tak si postavil web s jedním námi nabízeným produktem). Po společné domluvě bychom tento jeho web chtěli celý odkoupit (jako firma od soukromé osoby). Níže vypisuji základní informace:

- Odkupujeme celý obsah: texty a fotky
- Doménu a hosting, web budeme ale přenášet na host. nový
- Součástí smlouvy/autorských práv by měl být asi i WordPress, i když tento je zdarma, ale počítám, že si nějak upravoval šablony a „sahal“ do toho.

Můžete mi prosím někdo poradit, jak na to? Předem děkuji za jakékoliv tipy, rady a nápovědy.
P.S. zaslechla jsem něco o licenční smlouvě, autorských právech, smlouvě na převod domény- tu už mám.

Děkuji,
Michaela
panther
Profil
Elad:
nebylo by lepe poradit se s pravnikem, nez s diskusi, kde se vyskytuji predevsim vyvojari?
Elad
Profil
Děkuji Panthere, taky mě tohle hned napadlo, ale bohužel.
Firma sice někoho takového exter.má, ale tuhle věc potřebuju vyřešit rychle a ideálně, aniž bych tím "zatěžovala" okoli... :/ - tohle necháme asi bez komentáře. Osobně se toho taky dost děsím, a i když stříhám metr/spíš cm. výpovědní lhůty, tak tohle radši řeším s odborníky, ne to sama bastlím přes fóra a vyhledávače. :/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0