Autor Zpráva
Someone
Profil
Dobrý den, mám jeden teoretický dotaz, který se týká zpracovávání obsahu z cizích stránek. Mějme prosím dvě stránky: Moji stránku A a cizí stránku B. Řekněme, že stránka B obsahuje seznam nějakých článků, pro lepší představu si pod tím představme prosím nějaký informační portál (novinky.cz, idnes.cz atd.). Můj dotaz zní: Je nelegální to, když získám obsah stránky B, nějak si ho ořežu a na své stránky A umístím přehled(seznam) článků, které obsahují stránky B? Jednalo by se o seznam nadpisů/titulků, které by odkazovaly na samotný článek na stránce B. Předem děkuji za rady.
ninja
Profil
Pravděpodobně nebudete mít problém s autorskými právy, protože takový seznam článků většinou nenaplňuje rysy autorského díla. Můžete ale narazit na práva pořizovatele databáze (autorský zákon) a nekalou konkurenci (obchodní zákon).
Someone
Profil
ninja:
Děkuji za odpověď. Mohu narazit i přesto, že se jedná o odkazy, které odkazují přímo na stránku s původním článkem? Přeci jen mi to přijde spíše jako reklama nežli nějaká konkurence.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0