Autor Zpráva
Radovan789
Profil *
Zajímalo by mě jaký je rozdíl mezi neregistrovanou obchodní značkou (TM) a copyrightem.
Dejme tomu že si vytvořím svůj vlastní unikátní název CMS a pak čím ho chránit pokud si ten název/logo nechci registrovat jako obochní značku. Postačí copyright nebo má TMko v logu nějaké výhody? TM se váže na firmu nebo i na fyzickou osobu?

Předem děkuji za rady.
LudekBrno
Profil
Radovan789:
podle mě jsou to dvě zcela nezávislé věci. Copyright chrání obsah webu a TM značku a třeba název webu. Nicméně copyright plyne ze zákona, každé dílo je automaticky chráněno i bez uvedení copyrightu.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na LudkaBrno:
„Nicméně copyright plyne ze zákona, každé dílo je automaticky chráněno i bez uvedení copyrightu. “

Protože nevím, jestli tohle platí pro všechny státy světa, a protože internet je globální médium, nepovažuji uvedení copyrightu a případně i vypsání podmínek používání za zbytečnost.
Marek Prokop
Profil
Radovane, zkusil jste si představit, co by to znamenalo, kdyby byly názvy produktů chráněny copyrightem?
LudekBrno
Profil
Petr ZZZ:
To je pravda, nic to nestojí a je jistota. Určitě se najdou státy, kde to jako samozřejmé neberou. A dokonce se najdou i státy, kde na to zvysoka kašlou i když to tam uvedeno je :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0