Autor Zpráva
dohnst
Profil
Zajímalo by mně jestli můžu provozovat web, kde bu mít recenze na programy a k nim i download na demo, free nebo trial verze programy. Již už má web s recenzema ale nejsem si jist, jestli na můj web můžu nahrát i sw bez nějakýho svolení atd.
Plaváček
Profil
dohnst:

Nevidím důvod, proč bys nemohl. Otázkou zůstává, proč to dělat, když postačí odkaz na stažení z webu autora programu.
jenikkozak
Profil
dohnst:
Sdílení (jak předvádíš na svém webu) plných verzí programů s keygenem rozhodně legální není. Což moc dobře víš, protože jinak bys nepsal speciálně na tuto stránku, že „(Plná verze zdarma: upozornění: náš web nenese právo a neručí za nelegální obsah nebo za škodlivý sw (článek ,,druhy škodlivého sw´´ - klikni), pouze odkazujeme na stáhnutí na jiném webu)“ Co myslíš, byla by legrace, kdyby po tobě Adobe požadovalo dva tisíce za každého, kdo tvým odkazem projde?
Rellik
Profil
I to že odkazuješ na nelegální soft pouze odkazem je spoluúčast při šíření tohoto softu. Nikoho nezajímá, žes ten soft tam třeba nedal ty, ale odkazuješ na něj a to je směrodatné. Takže to tak klidně nech a on se dřív nebo pozděj někdo z nějakého úřadu už ozve... ;)
dohnst
Profil
Aha, tak to jsem ale nevěděl, že nemůžu odkazovat.

To upozornění jsem tam psal, aby si někdo nemyslel, že to stahuje z mého webu, protože takový lidi jsou.

A to jsme se o tom nedávno taky z kámošem bavili, a on říkal, že to nevadí. Tak buď to taky neví anebo kecal. Nicméně jsem odkazy z webu smazal, díky, že jste mě upozornili.

Taky jsem takovéto odkazy viděl na spoustu www stránek a je to skoro všude, tak jsem z toho zmatenej.
Joker
Profil
jenikkozak, Rellik:
I to že odkazuješ na nelegální soft pouze odkazem je spoluúčast při šíření tohoto softu.
Myslím, že přesněji to je tak, že může být popotahován pokud odkazuje nelegální obsah přestože ví, že ten obsah je nelegální.
Což samozřejmě pokud si tam napíše něco jako „Obsah je nelegální, ale to není moje chyba, já jen odkazuju“ je celkem zřejmé.
Jinak ale co já vím, majitelé obsahu to dělají tak, že správci webu nejdřív napíší, že obsah je nelegální a ať ty odkazy smaže. No a pak už prokazatelně ví o tom, že to je nelegální.

dohnst:
A to jsme se o tom nedávno taky z kámošem bavili, a on říkal, že to nevadí.
A kámoš je vystudovaný právník?
Třeba já si myslím, že mám o tomhle lepší informace než 90% takových kámošů čistě jen díky tomu, že jsem ty paragrafy v autorském a trestním zákoníku alespoň četl, přesto v záležitosti kde bych mohl jít sedět bych se jen na to asi nespoléhal.
Navíc pochybuji, že by argument „kámoš říkal, že to nevadí.“ u případného soudu zafungoval nějak jinak, než jako komická vložka.
LudekBrno
Profil
dohnst:
Taky jsem takovéto odkazy viděl na spoustu www stránek a je to skoro všude, tak jsem z toho zmatenej.
Tam bude asi velký rozdíl v tom, že ty ostatní stránky odkazují na trial, shareware nebo free verze programů. Určitě jen tak nenajdeš odkazy na placené verze zdarma.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0