Autor Zpráva
Peta8
Profil
Dobrý den.

Mám web www.nabla.cz a vytvořil jsem na nich stránku, přes kterou návštěvníci mohou posílat dobrovolné příspěvky, pokud se jim obsah líbí, či je pro ně nějak užitečný.

http://www.nabla.cz/podporeni-webu.php

Občas něco přijde. Rád bych se ale o ty peníze nějak podělil, což samozřejmě mohu hned. Napadlo mě však, že pokud napíšu, že třeba dvě třetiny příspěvků za měsíc leden věnuji například nějaké organizaci, zda se již jedná o veřejnou sbírku a musím se registrovat na krajském úřadě, nebo ne?

Primárně posílají peníze mně a je jen na mé libovůli, že se části vzdám a pošlu je na dobročinné účely. Kolik procent z příspěvků bych věnoval, by samozřejmě bylo oznámeno. Ze začátku bych však rád něco měl na rozšiřování serveru a zvětšování tak počtu návštěvníků (stránky totiž nejsou komerční a živím je zatím sám). V budoucnu bych klidně věnoval celé částky.
Nechci se vyhýbat registraci, ale pokud to má fungovat, tak třeba 10 % bych z vybrané částky potřeboval na chod webu (což už teď je dost peněz). A to nevím, zda se u veřejné sbírky může a zda bych nebyl v podstatě za "pijavici".

Rád bych dělal různé sbírky. Výhodou by bylo, že na web chodí poměrně dost lidí a několik platebních metod.

Petr.
Už to vím.

Moderátor Joker: Vrátil jsem původní text příspěvku.
jenikkozak
Profil
Peta8:
Podělíš se s námi?
Peta8
Profil
Podělím.

Podle definice by se jednalo o veřejnou sbírku

Pokud je to registrováno, jako veřejná sbírka, nemůžeš si samozřejmě nic nechat. Nakonec jsem si uvědomil, že to vypadá, jako bych na tom chtě něco rejžovat. Myslel jsem to dobře, ale blbě uvedl.

Veřejnou sbírku může pořádat pouze právnická osoba, což je pro mě docela problém.
Spojené papírování a vyplňování formulářů s tím spojené je pro mě tak odrazující, že na to kašlu. Zkusím pomoci jinak.

Děkuji.

Uvědomuji si však, že bych vydělával na solidaritě lidí, i když bych si nechával jen na provoz; a že to napadlo hodně vykuků už. Tohle však nechci, proto od toho upouštím. Možná někdy v budoucnu a klidně věnovat celou částku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0